12 DEV ADAM ARTVİN’DE SAHAYA İNDİ

Garanti Bankası’nın sponsorluğunda, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2002 yılında hayata geçirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde, öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor. Proje kapsamında öğrenciler, basketbol eğitiminin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor. Yıl boyunca devam eden […]

1 (3)

Garanti Bankası’nın sponsorluğunda, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2002 yılında hayata geçirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde, öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor. Proje kapsamında öğrenciler, basketbol eğitiminin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor. Yıl boyunca devam eden eğitim faaliyetlerinin yanında, 4 ayrı bölgede düzenlenen Türkiye Ligi organizasyonuyla da, basketbol eğitimi alan çocukların, maç tecrübelerinin artması, takımdaşlık ve paylaşım duygusunun gelişmesi ve yeni dostluklar kurması hedefleniyor.

12 DABO Artvin Bölge sorumlu antrenörü Bülent Yılmaz: “Aybaşı itibarı ile Cumartesi ve Pazar günleri Merkez Spor Salonun da çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. 12 DABO‘nun ülke çapın da 70 merkezde aynı anda yaklaşık 3 bin sporcu ile devem eden çalışmalar yaptığı göz önüne alınırsa, ilimizdeki basketbol faaliyetlerine bir farklılık katacağına ve oynanan basketbol seviyesini yükselteceğine inanıyorum. Yıl içinde yapılacak olan çeşitli yarışmalar da sporcularımız, basketbol seviyesi bizden daha yüksek illerle maç yapma fırsatı bulurken birçok da yeni arkadaşlık ve dostluk kurma şansı yakalayacaklardır. Başvurular yoğun olarak devam etmektedir. Sporcu velilerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca 12 DABO’nun ilimize kazandırılmasındaki katkılarından dolayı İl Müdürümüz Sayın Bahattin Yetim Bey’e, 12 DABO Direktörü Sayın Samer Şenbayrak’a, 12 DABO faaliyetleri yetkilisi Sayın Serdar Çelik’e buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

1 (5) 1 (4) 1 (2) 1 (1)

0 comments