Ardanuç’a Yeni Pazar!

Ardanuç Belediyesi yeni Pazar yerini halka açtı. Ardanuç Atatürk İlçe Stadı önünde yapılan Pazar yeri faaliyete geçti. Üstü kapalı şekilde yapılan halk pazarı 1 Ocak 2015 Perşembe günü hizmete girdi. Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, yeni Pazar yeriyle ilgili 0olarak yaptığı açıklamada, Ardanuç’ta hem pazarcıların, hem de müşterilerin rahat alışveriş yapabileceği bir pazaryerinin yapılması için […]

1 (4)

Ardanuç Belediyesi yeni Pazar yerini halka açtı. Ardanuç Atatürk İlçe Stadı önünde yapılan Pazar yeri faaliyete geçti. Üstü kapalı şekilde yapılan halk pazarı 1 Ocak 2015 Perşembe günü hizmete girdi. Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, yeni Pazar yeriyle ilgili 0olarak yaptığı açıklamada, Ardanuç’ta hem pazarcıların, hem de müşterilerin rahat alışveriş yapabileceği bir pazaryerinin yapılması için çalışma yapıldığını ve 2015’in ilk gününde de hizmete girdiğini belirterek; “Ardanuç’a yeni Pazar yeri kurduk. Ve 2015 yılının ilk günü hizmete geçmiş oldu. Yeni Pazaryerimiz, 800 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 4 bin metrekare bir alanda kuruldu.1 itibarıyla hizmete açıldı. Bundan sonra bütün pazar orada açılacak. Her hafta Perşembe günü hizmet verecek. Köylüler yöresel ürünlerini kapalı ortamda satacaklar, tamamı kamera sistemi, donatıldı. 90 milyarlık kamulaştırma yapıldı. Toplam maliyeti 500 BinTL oldu. Örnek bir çalışma daha yaparak pazaryerinin içinde engellilerimiz için tuvalet ve lavabo yapıldı. Ardanuç’un kaldırımlarını engellilerimizin rahatlıkla gezebileceği bir şekilde yapılmıyor. Pazar yerimizi de bu şekilde dizayn ettik. Yeni pazar yerimiz faaliyete geçtikten sonra artık ilçemizde eski görüntü olmayacak“dedi.

Pazar esnafı ve pazar müşterileri yeni pazaryerinin çok güzel bir şekilde yapıldığını belirterek Başkan Yıldırım Demir’e teşekkür ettiler. “Başkanımız Sayın Yıldırım Demir’e çok teşekkür ediyoruz. Burası çok güzel oldu. Yeni yılın ilk gününde pazarımızı açtık. Ardanuç’un Pazarı Perşembe Günüdür. 2015 Ocak Ayının ilk günü pazar günümüze denk geldi. Biz burada Ardanuç’ta yetişen ürünlerimizi halkımıza ulaştırıyoruz” ifadelerine yer verdiler.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8)

0 comments