ARHAVİ HALKI HES DİRENİŞİNDE

Türkiye’nin “saklı cennetlerinden olan Artvin’in Arhavi İlçesi’ndeki Kamilet Vadisi’nde bulunan el değmemiş doğal yaşlı ormanlar, olağanüstü zengin bitki çeşitliliği, su kalitesi, yaban hayatı, şelaleler ve benzersiz tarihi köprüler HES tehdidi altındı. Vadiye sahip çıkan, ekolojik dengeyi korumak isteyen Arhavi halkı 28 Ocak 2014 tarihinde bir araya gelerek tepkilerini bir kez daha ortaya koyacak. Ankara’da Arhavililer […]

5

Türkiye’nin “saklı cennetlerinden olan Artvin’in Arhavi İlçesi’ndeki Kamilet Vadisi’nde bulunan el değmemiş doğal yaşlı ormanlar, olağanüstü zengin bitki çeşitliliği, su kalitesi, yaban hayatı, şelaleler ve benzersiz tarihi köprüler HES tehdidi altındı. Vadiye sahip çıkan, ekolojik dengeyi korumak isteyen Arhavi halkı 28 Ocak 2014 tarihinde bir araya gelerek tepkilerini bir kez daha ortaya koyacak. Ankara’da Arhavililer Derneğinde, İstanbul Arhavililer Derneğinin de katılımıyla gerçekleşen toplantıdan da 28 Ocak’taki kitlesel basın açıklamasına tam destek çıktı.

MÜCADELE SÜRECEK
Artvin’in Arhavi ilçesindeki Kamilet Vadisi’nde Hidroelektrik Santrali inşaatına izin vermemek için siyasi partiler, dernekler, odalar, muhtarlar, kitle örgütleri bir araya gelmişti. Bölgenin milli park statüsünde olduğunu hatırlaran ilçe halkı,  HES projelerine karşı mücadelelerinin devam edeceğini dile getirdiler.

5 8 7 6 3 2 1

0 comments