Arhavi’de lise değişikliği!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışması doğrultusunda Orhan Yücel Kız Teknik ve Meslek Lisesi artık ‘Anadolu Lisesi’ oldu. Bu dönüşüm ile birlikte artık ilçemizde Arhavi Anadolu Lisesi, Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi ve Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere üç Anadolu Lisesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin tercihine sunulacak. Okul müdürü İlker Sarıhan […]

1 (1)

Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışması doğrultusunda Orhan Yücel Kız Teknik ve Meslek Lisesi artık ‘Anadolu Lisesi’ oldu. Bu dönüşüm ile birlikte artık ilçemizde Arhavi Anadolu Lisesi, Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi ve Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere üç Anadolu Lisesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin tercihine sunulacak.

Okul müdürü İlker Sarıhan konu ile ilgili yaptığı açıklamada önümüzdeki eğitim – öğretim yılında Arhavi’nin toplamda üç Anadolu Lisesi ile eğitim vereceğini belirterek, Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sınavla ve tercih kılavuzuna göre öğrenci alınacağını dile getirdi. Ayrıca çocuk gelişimi ve eğitimi, el sanatları teknolojisi, giyim-üretim teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri ve yiyecek-içecek hizmetleri alanlarının yanı sıra yeni bölüm olan büro yönetimi alanının da önümüzdeki dönem açılacağını belirtti. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da bir açıklamada bulunarak, okulun  öğretmen ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını dileyerek, ilçemizin önemli bir eğitim potansiyeline sahip olduğunu ve gelecekte öğrencilerimizin alacakları başarılı sonuçlar ile bu potansiyeli hayata geçireceklerine inandığını belirtti.

1 (7) 1 (6) 1 (5) 1 (4) 1 (3) 1 (2)

 

0 comments