Arhavi’de şehir şebekesi asbest borulardan kurtuluyor

Arhavi şehir şebekesi içme suyu ana hattı değiştiriliyor. Mevcut eski hattın verimliliğinin tamamen ortadan kalkması, kayıp ve kaçakların artması ve en önemlisi olan Asbest boruların devre dışı bırakılması için yüklenici firma tarafından bir süre önce döşenen PVC sistemli ana isale hattına İçme suyu yeni hatta bağlanıyor. BAĞLANTI NEDENİYLE KISA SÜRELİ SU KESİNTİLERİ OLACAK Şehir şebekesi […]

1 (6)

Arhavi şehir şebekesi içme suyu ana hattı değiştiriliyor. Mevcut eski hattın verimliliğinin tamamen ortadan kalkması, kayıp ve kaçakların artması ve en önemlisi olan Asbest boruların devre dışı bırakılması için yüklenici firma tarafından bir süre önce döşenen PVC sistemli ana isale hattına İçme suyu yeni hatta bağlanıyor.
BAĞLANTI NEDENİYLE KISA SÜRELİ SU KESİNTİLERİ OLACAK
Şehir şebekesi ana hat bağlama çalışması yapılacağından ilçede gün içerisinde belli saatlerde su kesintisi yaşanacaktır. Arhavi belediyesi su işleri müdürlüğünün vermiş olduğu bilgiye göre, eski hattın yeni hatta bağlanması ve özellikle ana hat geçişlerinde su kesintilerinin yapılacağı ve bu konuda belediyenin anons sistemiyle kesinti saatlerinin vatandaşlara duyurulacağını bildirdi. Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu “Şehir şebekesinin özellikle ana hattının tamamen değiştirilerek, kanserojen madde içeren asbest borulardan kurtararak, PVC boru ile yapılmış ana isale hattına bağlantı yapıyoruz. Su kesintilerinden ötürü vatandaşlarımıza bir süre daha rahatsızlık vereceğimiz için kendilerinden özür diliyoruz. Her şey, kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli suyu musluklarımızdan akıtabilmek içindir.” dedi.
1 (5) 1 (4) 1 (3) 1 (2) 1 (1)

0 comments