ARHAVİ’DEN: “BİZ VARIZ”

Arhavi’de bir grup genç bir araya gelerek Facebook üzerinden örgütlenerek Arhavi Gençlik Platformunu oluşturdular. Arhavi’de bir grup genç sosyal medya üzerinden anlaşarak bir araya gelip Arhavi Gençlik Platformunu oluşturdular. Argenç adını verdikleri platformu oluşturan gençler daha sonra Argenç adı ile facebook sayfasını açarak diğer gençleri de Argenç çatısı altında bir araya getirerek dernek kurmak istiyorlar. […]

IMG_9400

Arhavi’de bir grup genç bir araya gelerek Facebook üzerinden örgütlenerek Arhavi Gençlik Platformunu oluşturdular. Arhavi’de bir grup genç sosyal medya üzerinden anlaşarak bir araya gelip Arhavi Gençlik Platformunu oluşturdular. Argenç adını verdikleri platformu oluşturan gençler daha sonra Argenç adı ile facebook sayfasını açarak diğer gençleri de Argenç çatısı altında bir araya getirerek dernek kurmak istiyorlar. Argenç, Dernek olma yolunda ilk adımlarını attı. Arhavi gençlerinin sosyal medya (facebook) üzerinde başlatmış olduğu gençlik hareketi tüm Türkiye de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan birçok Arhavilinin de dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Argenç, sosyal medyada gördüğü bu ilgiden sonra yapmış olduğu ilk tanıtım toplantısında Arhavi halkının toplantıya göstermiş olduğu ilgide platform üyelerine büyük moral verdi. Yapılan tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Arhavi Postası Gazetesi Yazı işleri müdürü Gökhan Numanoğlu duygularını ve amaçlarını şu ifadelerle dile getirdi. “Bugün Arhavi gençleri bir oluşuma girme kararı aldıysa bunun en büyük amacı Arhavi’mizde gençleri bir araya getirebilmek birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak ve aynı zamanda gençlerimizin ilçemiz için neler yapabileceğini kanıtlamaktır. Bugüne kadar böyle bir oluşumu ne Arhavi’de ne de başka ilçelerde kimse gerçekleştirmek adına mücadele edebilme cesareti gösterememiştir. Biz bu cesareti gösterebilmek adına bugün buradayız. Herkesin aklında olan birçok soru işareti olduğunu biliyoruz. Bugün Arhavi gençliği için söylenen veya söylemlerde kalan birçok şey varken Argenç’in amaçları ve düşünceleri hakkında çeşitli söylentiler çıkacağını biliyor ve düşünüyoruz. Amacımız öncelikli olarak Arhavi’deki gençlerin yitirmekte olduğu birlik ve beraberliği tekrar istenilen ve özlenen düzeye getirmektir.

Argenç artık memleketimiz için söz sahibi olacak istek ve arzularını siyasi veya herhangi bir çıkar peşine koşmadan Argenç oluşumu adı altında toplu halde dile getirebilecek öneri ve görüşlerine tek bir çatı altında çözüm arayacak ve sonuçlara ulaşabilecek bir oluşum olacaktır.

Argenç hiçbir şahsa hiçbir kuruma veya siyasi görüşe hizmet etmek için değil farklı görüşlerden Arhavi gençlerinin bir araya gelerek memleketimiz adına neler yapabileceğini kanıtlamak için kurulmuştur. Bu hususla beraber Arhavi’miz için kim güzel şeylere imza atıyorsa kim gayret edip çaba sarf ediyorsa bizde Argenç olarak destek verip yanında olacağız. Lakin memleketimize zarar verecek ve halkımızın istek ve arzularına hitap etmeyecek hiçbir düşünceye, halkımız ne diyor Arhavi gençleri ne diyor sorusuna cevap arayıp çözüm bulma yoluna gideceğiz ve bunu bizzat uygulayıp ispatlayacağız. Argenç olarak dik bir duruş sergileyip memleketimiz için biz gençlerin önemli olduğunu,  çizeceğimiz hedefler içerisinde yapacağımız güzel şeyler adına gençleri bir araya getirerek, birlik ve dayanışma sağlayarak, planlı ve programlı bir şekilde sosyal faaliyetlerde turizmde, kültürel ve sanatsal etkinliklerinde, memleketimiz adına yapılan her projede, çeşitli yardım ve ihtiyacı olan arkadaşlarımıza tek bir çatı altında Argenç olarak bir değerlendirme yapacağımıza ve bu değerlendirmeleri yaparken biz Arhavi’nin geleceğiyiz mantığıyla hareket edip Arhavi için en iyisi ne ise onu destekleyip arkasında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Unutmayın ki bugün dışarıda üniversitelerde okuyan arkadaşlarımız dışında birçok kardeşimiz var.

Biz onların adına da bu oluşumda ne gerekiyorsa onların da desteğini alıp güzel şeyler yapacağımıza inanıyor, buraya gelip bize güvenen inanan desteklerini esirgemeyen herkese saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Toplantı sonrasında platformun oluşmasına öncülük edenler, toplantıya katılan tüm Arhavililere teşekkür ederek, bu toplantıdan çıkan karar doğrultusunda Argenç oluşumunun sadece sosyal medya üzerinde kalmaması adına dernek olmak üzere resmi işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verildiği açıklandı.

 

 

0 comments