ARHAVİ’Lİ PİŞMİŞOĞLU AVRUPA 3.SÜ OLDU

Arhavi’li Sezgin Pişmişoğlu Güreş’te hem ulusal hemde uluslar arası başarılar elde etmeye başladı. Güreş sporuna merak saran ve Arhavi’de bu sporla sürekli iç içe olan genç sporcu 14 yaşına kadar Arhavi’de kendini yetiştirdi. Aynı zamanda Polis memuru olan Güreş antrenörü Salih Güleç tarafından Arhavi’de 2007-2009 yılları arasında yetiştirildi. Bu tarihten sonra antrenörü ile birlikte Ankara’ya […]

sezgin pismisoglu

Arhavi’li Sezgin Pişmişoğlu Güreş’te hem ulusal hemde uluslar arası başarılar elde etmeye başladı. Güreş sporuna merak saran ve Arhavi’de bu sporla sürekli iç içe olan genç sporcu 14 yaşına kadar Arhavi’de kendini yetiştirdi. Aynı zamanda Polis memuru olan Güreş antrenörü Salih Güleç tarafından Arhavi’de 2007-2009 yılları arasında yetiştirildi. Bu tarihten sonra antrenörü ile birlikte Ankara’ya yerleşen Sezgin Pişmişoğlu burada kendini hocası sayesinde daha da geliştirip yetiştirerek, uluslar arası alanlarda da başarılı sonuç almaya başladı. Pişmişoğlu en son 20-25 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonasında 3. Olarak başarısını ispatladı. Arhavili milli güreşçimiz bu yıl 10-15 Ağustos 2015 tarihlerinde Brezilyada yapılacak Dünya Güreş Şampiyonasına da katılarak ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

Güreş sporuna atıldığından beri sayısız başarılara imza atan Sezgin Pişmişoğlu bu sporu ne kadar isteyerek ve severek yaptığının kanıtıdır. Bu süreçte Okullar arası Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Türk Dünyası Şampiyonasında 1.lik, 2014-2015 yıllarında üst üste 2 kez Türkiye Şampiyonluğu gibi başarılar bunlardan bazılarıdır. Sezgin Pişmişoğlu “Çocukluğumun geçtiği Arhavi’den Güreş Sporu ile başladığım bu faaliyetimi daha da geliştirmek adına Ankara’da çalışıyorum. Doğup büyüdüğüm memleketime olan sevgimi ve hasretimi almış olduğum kupalarla gösteriyorum. Beni bu konuda eğiten ve emek veren çok değerli güreş antrenörüm Salih Güleç hocama da ayrıca teşekkür ediyorum. Şimdi Ağustos ta Brezilya da yapılacak olan şampiyona da 1. lik kürsüsüne çıkarak Ülkemi ve Arhavi’yi en iyi şekilde temsil etmek, ardından Olimpiyatlarda ülkemizi temsil ederek Olimpiyat altın madalyasını kazanmaktır. Dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da yapmış olduğu açıklamasında “Arhavi halkı olarak kendisi ile gurur duyduk, almış olduğu bu başarılı sonuçlar için kendisini gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Çıkacağı her ulusal ve uluslar arası müsabakalarda Arhavililer olarak kendisinin daima arkasındayız. Tekrar kendisini ve hocalarını tebrik ediyorum.” Dedi.

 

 

0 comments