Artvin DSP Adayı Akbulut: Artvin Merkez’de CHP mevcut aday ile 3 sıfır yenik başladı

Yerel seçimler öncesinde gerek ülkemizde gerekse de ilimizde kritik gelişmeler ve bu gelişmelere dayalı açıklamalarda geliyor. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nde en çok merak edilen konulardan biri olan bir önceki seçimlerin üçüncü partisi olan DSP’nin bu seçimlerde aday çıkarıp çıkaramayacağı konusuna DSP’nin eski il başkanlarından ve belediye başkan adaylarından biri olan İsmail Akbulut […]

ismail akbulut

Yerel seçimler öncesinde gerek ülkemizde gerekse de ilimizde kritik gelişmeler ve bu gelişmelere dayalı açıklamalarda geliyor. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nde en çok merak edilen konulardan biri olan bir önceki seçimlerin üçüncü partisi olan DSP’nin bu seçimlerde aday çıkarıp çıkaramayacağı konusuna DSP’nin eski il başkanlarından ve belediye başkan adaylarından biri olan İsmail Akbulut tarafından yapılan açıklama açıklık getirdi. Akbulut; “ DSP diyecek Artvin halkının karşısına en iyi aday ve meclisle çıkacağız” açıklamasında bulunarak DSP’lilerin gönüllerine su serpti.

Akbulut: Siyaseten  Düşmek, Göz Yaşı Gibidir, Bir Kere Düştümü Asla Geri Gelmez
Ülkemizde ve ilimizdeki siyasi gelişmeleri değerlendirdiği açıklamasında birçok merak edilen konulara da açıklık getiren İsmail Akbulut, siyaseten düşmek, göz yaşı gibi olduğunu ve bir kere düştünmü asla geri gelmeyeceğini hatırlattı. DSP eski il başkanlarından İsmail Akbulut, açıklamasında; “ Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset genelden daha ziyade yerele doğru indirgenmesi gerekirken ülke gündemine yönelik beyanatların yarını asla belirleyici değildir” ifadelerine yer verdi.

Akbulut: Artvin Merkez’de CHP mevcut aday ile 3 sıfır yenik başladı
30 Mart 2013 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Artvin Merkez’deki yerel seçimlerin ne denli çekişmeli geçeceğine dayalı açıklamalarda bulunan İsmail Akbulut, CHP’nin mevcut belediye başkanını yeniden aday yapması ile seçime üç sıfır yenik başladığını iddia etti. Akbulut, bu konuya ilişkin açıklamasında; “Artvin’de CHP yerel seçimlere mevcut aday ile 3 sıfır yenik başladı yerel yönetimde bunca zaman yaptıkları nedir ki yapacağı bir Hizmet olsun.. Aday fukarası olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İlk görev geldiğinden bu güne kadar belediyenin mal varlıklarını satarak belediyecilik yapan belediye başkanı 3 yıldır aday değilim derken son dakikada aday olması sanırım CHP’nin tükeniş resmidir” diyerek iddialı sözler kullandı. Açıklamasının devamında Akbulut; “Mevcut başkan elini kim tuttu da yapamadın Ankara hizmet yağdırdı da Artvin halkı mı olmaz, dedi. Sayın Topbaş için Artvin her zaman Artvin’de değil midir ki. İlimize yapacağı her hizmet Artvinliye gidecekti başka partiye mi gidecekti de yapmadı… Benim adamım, benim partim diyenlerin Artvin’e vereceği hiçbir şey kalmadığını görev başındaki makamları ve mevkileri ile ispatlamışlardır” diye konuştu.

Akbulut: Artvin adayı İstanbul Belediye Başkanını Arkasına Almaya Çalışıyor
Açıklamalarında AKP’nin adayı Mehmet Kocatepe’nin adaylığı ve söylemlerine de değinen Akbulut; “ AKP’nin Adayı Kocatepe İstanbul belediye başkanını arkasına alarak rüzgarı yakalamaya çalışmasını da nafile izliyoruz.   kendine özgün bir projesi olmadığı aşıkardır. Maden ve çevre ile ilgili söylemi de tutarsızdır. Artvin’deki bu sorun merkezi hükümetin sorunu hakeza HES’ler de aynı. Şimdi Artvin belediye başkanı olacak şahsın yerel işlerle alakalı fikirleri olmadığını görüyoruz” dedi.

DSP’nin projelerini hayata geçirmek ile övünüyorlar
Açıklamalarında Artvin’in yerel ve merkezi hükümet tarafından bir hizmet almadığının gerçek olduğunu vurgulayarak mevcut iktidarında DSP’nin mirasını yediğini iddia etti. Akbulut; “ Artvin’de Hopa tüneli, havaalanı, Ardahan tüneli konuları üzerinde,  Maradit kapısı gibi yatırımlardan bahsediliyor. Ve iktidarında bu yatırımlarla övündüğünü görüyoruz. Bunlar acizliğin ta kendisi. Bunu ileri sürenler o zaman geriye doğru baksınlar. Arşivlere bir baksınlar. DSP 1994 yerel benim belediye başkan adayı olarak katıldığım seçimlerdeki projeleri arasında teleferik zaten vardı. Avam projesi ve nerden nereye olacağı da belliydi. Buda şu demek: 15 yılda Artvin yerel ve merkezi hükümet tarafından bir hizmet almamıştır. İşte o yüzden DSP’nin yerel seçimlerde kenti halkı ile birlikte yürüteceği sözü ile merhum başbakanımız Bülent ECEVİT’in dediği gibi bu işler Allah’la kul arasına girenler, halkla makamları arasında duvar örenlerle değil halkın bizatihi kendi tarafından yönetilmesi zamanı gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Akbulut ayrıca; “HES’lerin Artvin’e getirdiği ortada yüksek maliyetlerle  üretilen HES’ler neticede bu ülkedeki tüyü bitmemiş yetimlerin doğacak çocukların nafakaları ve yarınları çalınmaktadır. AKP çevresel tepkilere karşı Kafkasör’ü turizm alanı ilan etmiş diyorlar. Ne zaman, nasıl? İşin doğrusu oysa Hatila Vadisi milli park ilan edildiğinde Kafkasör de içindeydi zamanın orman bakanı Sayın Hasan EKİNCİ’nin en iyi icraatlarındandı… Bence yerel ve genel hükümette bugüne kadar yapmadıklarını fırsatları varken halkın elinden tutmadıklarını şimdi vaad ediyorlar. Ankara’dan, İstanbul’dan sözüm ona gelecek vaatler bana eski seçimleri hatırlattı. “Hollanda güneşi misali” Değerli Artvinliler bilirler iki merhum değerli siyasetçimizden Sabit Osman Avcı ve Fehmi Alpaslan’ın tatlı rekabeti. “Sevgili Artvinliler siz bu Sabit beye oy verirseniz, o Hollanda güneşi gibidir, Ankara’ya gitti mi altı ay gelmez” demişti. Şimdide arkasına Ankara’yı, İstanbul’u alanlar bir gittiler mi artık 5 yıl gelmezler bunu siyasi tarihimiz ispatlamıştır” dedi.

DSP’nin adayları bir bir açıklanacaktır
DSP’nin Artvin ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan İsmail Akbulut, “ İlçelerden Arhavi’de Mehmet Kılıç’ın başkanlığında yeni yönetim kurulu atandı ve çalışmalarına başladı. Borçka ve Ardanuç’ta belediye başkanı adayımız tamamdır il genel meclisi ve belediye meclisi çalışmalarını yürütüyoruz. Şavşat’ta 3 aday adayımız var ve teke indirmeye çalışıyoruz. Artvin merkezde belediye meclisi tamamdır partimiz ve genel seçimler açısında önemli olan il genel meclisi adayları üzerinde yoğun çalışmalarımız devam etmektedir tabiî ki merkezde örgütümüz ve il başkanımız Sayın Hüseyin Öztürk’ ün uzun soluklu ve doğru tutarlılıkla izlediği siyasi tecrübe ile bütünleştireceğimiz listelerimizle iddiamızı ortaya koyacağız.1 Şubat gibi halka giderek desteklerini alacağız. Bizim ne dışarıdan veya içerden birilerine diyet borcumuz hiç olmadı bundan sonrada olmayacağı açıktır. Her parti büyük ekonomik kampanyalarla devleti, belediyeyi sermayeyi arkasına almayı gelenek haline getirmesinde bizde her zaman olduğu gibi halkı arkamıza almayı gelenek olarak sürdüreceğiz. Yani uzun soluklu maddi harcamalar yerine sade ve net çalışma içinde olacağız. Çünkü bizim verilmeyecek hesabımız yoktur” diye konuştu.

DSP en iyi adaylarla Artvin’deki seçimlerde halkından onay isteyecektir
DSP’nin yerel seçimlerde alacağı tavrın ne olacağına dayalı gündemdeki sorulara da yanıt veren Akbulut, DSP’nin 2009’daki yerel seçimlerin üçüncü partisi olduğunu hatırlatarak DSP’nin en iyi adaylarla seçimde Artvin halkından onay isteyeceğini ifade etti. Akbulut sözlerini; “ DSP bunu Eskişehir’de ispatlamış, değerli belediye başkanı yılmaz Büyükerşen inkar mı edecekler. Türkiye’nin yüz akıdır. Bir tecrübe ile  her zaman aynı yüzler, aynı nidalar değil yeniden DSP diyecek. Artvin halkının karşısına en iyi aday ve meclisle çıkacağız” diyerek tamamladı.

 

0 comments