Artvin Polisi’nde rekor işlem!

Artvin İl Emniyet müdürlüğü 2013 yılı kaçakçılık faaliyetlerini içeren raporunu açıkladı. Rapor ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Artvin İlimizin sınır ili olması, Gürcistan ile sınır kapımız olan Sarp Sınır Kapısının bulunması, bu ülke ile aramızda hem kara hem de deniz sınırlarımızın bulunması neticesinde iki ülke arasında kaçakçılık faaliyetlerine rastlanılmakta olup, Artvin […]

2

Artvin İl Emniyet müdürlüğü 2013 yılı kaçakçılık faaliyetlerini içeren raporunu açıkladı. Rapor ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “Artvin İlimizin sınır ili olması, Gürcistan ile sınır kapımız olan Sarp Sınır Kapısının bulunması, bu ülke ile aramızda hem kara hem de deniz sınırlarımızın bulunması neticesinde iki ülke arasında kaçakçılık faaliyetlerine rastlanılmakta olup, Artvin İl Emniyet Müdürlüğünün Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele çalışmaları çerçevesinde, 2013 yılı içerisinde Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında gerçekleştirilen Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı İle İlgili planlı ve plansız operasyon ve uygulamalarda; 117 kg 681 gram eroin, 0.5 gram metamfetamin, 13 kg 359 gram esrar, 21 kök kenevir bitkisi, 144 gram bonzai maddesi, 1000 gram bonzai yapımında kullanılan yavşan otu, 80.69 gram bonzai yapımında kullanılan toz kimyasal madde, 195 adet ectasy hap, 2 gram ectasy toz madde, 45 gram kokain ele geçirilmiş,81 adet “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Bulundurmak ve Kullanmak”  olayları ile ilgili olarak yakalanan toplam 149 şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

Yukarıda sayılan Kaçakçılık suçlarının, ilimizin ticari hayatına yönelik olumsuzlukları ve insanlarımızın hayatına yönelik sağlık riskleri açısından büyük önem taşıdığı açıktır. Bu nedenle Emniyet Teşkilatımız kararlı mücadelesine devam etmekte olup, halkımızın Kaçakçılık olayları ile ilgili gerekli hassasiyeti göstererek kolluk kuvvetlerimize yardımcı olmaları büyük önem taşımaktadır”.

 

0 comments