Artvin’de gece operasyonu!

Artvin Emniyet Müdürlüğü tarafından aralarında, KOM, asayiş, terörle mücadele, trafik tescil ve denetleme ile özel harekat şubesi personeli 55 polisin katılımıyla asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, akşam saatlerinde Artvin-Borçka, Artvin-Şavşat-Ardanuç-Yusufeli karayolu şehir girişinin tünel ve otogar mevkisindeki iki noktada konuşlanarak geniş çaplı asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Şüpheli gördükleri araçları durduran polis ekipleri 2 narkotik köpeğinin […]

1 (1)

Artvin Emniyet Müdürlüğü tarafından aralarında, KOM, asayiş, terörle mücadele, trafik tescil ve denetleme ile özel harekat şubesi personeli 55 polisin katılımıyla asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, akşam saatlerinde Artvin-Borçka, Artvin-Şavşat-Ardanuç-Yusufeli karayolu şehir girişinin tünel ve otogar mevkisindeki iki noktada konuşlanarak geniş çaplı asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Şüpheli gördükleri araçları durduran polis ekipleri 2 narkotik köpeğinin yardımıyla araçlarda uyuşturucu ve suç aletlerinin saklanabileceği yerleri dikkatle aradı. Şüpheli araçlarda genel bilgi tarama (GBT) uygulaması yapan ekipler, şüpheli şahıslara kimlik sorup üst araması yaptı.

Uygulamada, çeşitli evrak ve muayene eksiklikleri bulunan araç sürücülerine toplam 4 bin 121 lira para cezası uygulandı.  Bu arada otomobilinde alkol şişeleri bulunan ve alkollü olduğu tespit edilen otomobilin sürücünün ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Aracı bağlayan ekipler, sürücüsüne ise cezai işlem uyguladı. Uygulamayı yerinde takip eden Artvin İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, huzur kenti Artvin’in huzuruna destek ve katkı sağlamak amacıyla Artvin İl Emniyet Müdürlüğü olarak Artvin Valiliği koordinesinde asayiş uygulaması icara ettiklerini söyledi.

Selçuk, “Bugünkü  asayiş uygulamasında asayiş,  KOM,  terör, trafik tescil ve denetleme şube ekibleri ile diğer  yardımcı ekiplerimizden oluşan 55 personelin görev yaptığını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: “Artvin-Erzurum karayolunun şehir girişi ile şehirlerarası otogar mevkisinde olmak üzere 2 noktada uygulanma yaptık.  Şuana kadar 90 aracın kontrolü yapıldı. Bunlardan trafik yönünden eksikleri bulunan ve daha önceden trafikten men edilen iki aracın sürücüsüne cezai işlem uygulandı.  Bir alkollü sürücüsüne ise alkollü araç kullanmaktan uygulama yapıldı. Yetersiz sürücü belgeli bir araca uygulama yapıldı. Ehliyeti geri alınmış bir sürücüye tekrar ehliyetsizlikten dolayı işlem yapıldı. Bunlara toplam 4 bin 121 lira trafik cezası uygulandı. Şu ana kadar 220 tane şahsa uygulamamız gerçekleşti.  Bunların uygulama şeklide GBT sorgusuyla şahısların aranan olup olmadığı ya da her hangi bir suça karışmasıyla ilgili genel bilgi toplaması yapıldı. Bu kontrol neticesinde de yukarda bahsettiğim hususlar yönüyle bir işlem icra edildi.

Toplam iki noktada sanayi kavşağımızda ve tünel kavşağımızdaki uygulamada toplam 52 personel olmak üzere 12 ekip görev yaptı. Amacımız dediğimiz gibi buradaki huzura katkı sağlamak ve bu türden uygulamaların dönem içerisinde şok uygulamalar şeklinde kendisini gösterecek. Bu periyodik olmayacak fakat şok uygulamalar şeklinde olacak. Basın mensuplarını da yaptığımız uygulamalar konusunda bilgilendirip söz konusu uygulamalarda yakalanan suç unsurlarını kamuoyunu ile paylaşmak istiyoruz.

Burada Artvin halkının huzur ve güvenliği bizim için önemlidir.  Bugünkü uygulamamızın amacımız vatandaşımızın huzurlu ve güvenli bir yaşam sürdürmesini sağlamak ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik katkı sağlamaktır. Vatandaşımızın bu yaşam kalitesini yükseltmek bizleri son derece mutlu ediyor. Bizler polis olarak burada yaptığımız çalışma bir kamu hizmetidir.” dedi. Selçuk, zamansız olarak şok uygulamaların devam edeceğini de kaydetti.

Trafik cezası kesilen sürücü, uygulamadan memnun oldu
Öte yandan uygulamada ekipler, otomobilinin muayene tarihi geçen bir sürücüye 80 lira cezai işlem uyguladı. Otomobiline ceza yazılan sürücü ise,  uygulamadan son derece memnun olduğunu belirterek, herkesin trafik kurallarına riayet etmesi gerektiğini söyledi.

1 (4) 1 (3) 1 (1) 1 (2)

 

0 comments