Artvin’de “Kayak Kulübü” kuruldu

İlimizin Gözbebeği Atabarı Kayak Merkezinin Adına Yakışır Deneyimli antrenörler eşliğinde Kayak Kulübü kuruldu. Kış spor müsabakalarında ilimizi temsil eden kulüp sporcuları becerileri ile dudak ısırtıyorlar. Sezon öncesi iki ay kar antrenmanı yapan sporcular sezona hazır ve hızlı girdiler. Kulüp başkanı ve antrenörlerinden olan Serdar Albayrak, uzun zamandır planlamış oldukları bu oluşumu üniversitede öğretim görevlisi olan, […]

49751976fd
İlimizin Gözbebeği Atabarı Kayak Merkezinin Adına Yakışır Deneyimli antrenörler eşliğinde Kayak Kulübü kuruldu. Kış spor müsabakalarında ilimizi temsil eden kulüp sporcuları becerileri ile dudak ısırtıyorlar. Sezon öncesi iki ay kar antrenmanı yapan sporcular sezona hazır ve hızlı girdiler. Kulüp başkanı ve antrenörlerinden olan Serdar Albayrak, uzun zamandır planlamış oldukları bu oluşumu üniversitede öğretim görevlisi olan, Hasan Tahsin Aslan ve Fikri Özkan’la beraber çalışmaları yürütüyorlar. Gerek Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürü Bahattin Yetim,  gerek Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ünde katkıları ile kayak sporunu tabana yayarak Artvin’i kayakta adından söz ettiren iller arasına koymayı hedeflediklerini belirtti. Atabarı Kayak Kulübü Serdar Albayrak çalışmalarının “Okullar hayat olsun projesi” kapsamında Gazi Orta Okulunda hafta sonu ise kayak merkezinde 7 gün antrenman yaparak 17-18-19 Ocak tarihinde çocuk takımıyla ilk etaplara katılmayı ve başarılı bir sonuçla Artvin’i temsil etmeyi hedeflediklerini ve Kayak Merkezimizin telesiyejinde kısa zamanda hizmet vermesi ve yeni getirtilen snowtrack aracı iyi bir zeminde antrenman imkanı bulacaklarını söyledi. Albayrak; “Sporcularımızın ihtiyaçlarının büyük bir kısmı velilerimiz tarafından karşılanmakta olup teknik ekipman ve antrenman malzemeleri için devlet büyüklerimizle görüşmelerimiz devam etmekte. Kayak sporunun gelişebilmesi ve İyi bir çalışma ortamı sağlanması için olmazsa olmaz malzemelerimiz hala tamamlayamamış bulunmaktayız yine de şevk ve azimle çocuklarımıza bu sporu öğretip Artvin’in turizmine ve gelişimine katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Atabarı Kayak Kulübü
Geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize; milli değerlerini özümsemiş, spor kültürünü benimsemiş, fiziksel ve sportif aktivitelerin keyfine ulaşmış, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek için; başta kayak branşında ve katılacağı tüm branşlarda ulusal ve uluslar arası yarışmalarda başarılar elde etmeyi hedeflemektedir. Kulübümüz; eğitim kalitesinden ödün vermeden sporcular yetiştirirken, toplumumuzun da sağlıklı ve kaliteli bir hayat için sporu yaşam biçimine dönüştürmeleri noktasında öncü olmaktır. Atabarı Kayak Kulübü 2013-2014 sezonunda Artvin’de resmi olarak faaliyetlerine başlamıştır. Artvin halkına kayağı sevdirmek ve sporcu yetiştirmek için çalışmalarını sürdüren kulüp, hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

6e4255a321 6f24594c65 b2dafa4edf

0 comments