Artvin’de örnek davranış!

Artvin Çoruh Üniversitesi Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü birinci sınıf öğrencisi Mustafa Can yolda bulduğu bir miktar parayı jandarmaya teslim ederek sahibinin bulunmasını istedi. Artvin İl Jandarma Komutanlığında nöbetçi komutana bulduğu parayı teslim eden Üniversite öğrencisi Mustafa Can, Komutandan paranın sahibinin bulunmasını ve teslim edilmesini istedi. Jandarma bunun üzerine olayı Artvin Belediyesi zabıta ekiplerine bildirerek anons […]

Üniversite-Öğrencisinden-Örnek-Davranış-2

Artvin Çoruh Üniversitesi Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü birinci sınıf öğrencisi Mustafa Can yolda bulduğu bir miktar parayı jandarmaya teslim ederek sahibinin bulunmasını istedi. Artvin İl Jandarma Komutanlığında nöbetçi komutana bulduğu parayı teslim eden Üniversite öğrencisi Mustafa Can, Komutandan paranın sahibinin bulunmasını ve teslim edilmesini istedi. Jandarma bunun üzerine olayı Artvin Belediyesi zabıta ekiplerine bildirerek anons yapılmasını istedi. Yapılan anonslar sonrası paranın sahibi Sevgi Ç. Paranın miktarını söyleyerek zabıta ekiplerinden kaybolduğu parasını teslim aldı. Olayın ardından Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, örnek bir davranış göstererek yolda bulduğu parayı jandarmaya teslim eden Üniversite öğrencisi Mustafa Can’ı makamında kabul etti. Başkan Kocatepe, güzel bir haber duyduğunu ve bu genci tanımak istediğini belirterek şunları söyledi. Kocatepe,” Her şeyden önce ülkemizin böyle bir dürüst, ahlaklı, haramı helali bilen gençlere ihtiyacı var. Sen bu anlamda gençlerimize çok güzel bir örnek oldun seni bu yüzden ayrıca tebrik ediyorum.

Tabii ki şehrimiz de böyle bir gencin olması da bizleri mutlu ediyor. Elazığlı olduğunu duydum. Elazığlılar seninle ne kadar gurur duysa azdır diye düşünüyorum. Sizin gibi kardeşlerimizi gördükçe ülkem adına geleceğimiz adına onur duyuyoruz, ümitleniyoruz. Ülkemiz sizin gibi gençler sayesinde müreffeh, mutlu huzurlu, hak hukuk bilen insanlar yetiştirecek diye seviniyoruz” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Üniversite öğrencisi Mustafa Can’ı yaptığı ulvi davranıştan dolayı sembolik olarak zarf içinde bir miktar para ile ödüllendirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye duyarlılığı için teşekkür ederek kendisi ve olay hakkında bilgi veren Öğrenci Mustafa Can, Artvin’e Üniversite Eğitimini tamamlamak için geldiğini ve özel yurtta kaldığını o gün burs başvurusu için evraklarını tamamlayıp Artvin Meslek Yüksek Okulu öğrenci işlerine teslim etmek için gittiğini belirterek şunları söyledi. Can, “ Burs başvurusu için evraklarımı tamamlayıp teslim ettim. Derse geç kaldığım için hızlı adımlarla servisimin kalkacağı yere doğru yürüyordum. Yolda açık bir şekilde deste halinde duran parayı gördüm ve yerden aldım. Sağıma soluma bakarak yakınımda birinin düşürebileceğini tahmin ettim. Çevremde kimseyi görmeyince yakınımda bulunan Jandarma komutanlığına teslim ettim. Sonra geç kaldığım derse gittim” dedi.

Can, Babasının rahatsız olduğunu, kendisinin de “Çöl yak” rahatsızlığı olduğunu ve özel yurtta kaldığını hatırlatarak yaptığı bu davranışını günümüzde örnek bir davranış olarak algılanmasının aslında çok acı bir durum olduğunu benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapacağını ifade etti.

0 comments