Artvin’de spora destek sürüyor

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Bakım ve Onarımı ve Artvin Şehir Stadı Tribün Koltukları Yapım işleri ihale aşamasında. Basın Mensuplarıyla bir araya gelerek Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgiler vererek 2013 yılının değerlendirmesini yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor […]

1 (2)

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Bakım ve Onarımı ve Artvin Şehir Stadı Tribün Koltukları Yapım işleri ihale aşamasında. Basın Mensuplarıyla bir araya gelerek Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgiler vererek 2013 yılının değerlendirmesini yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Bakım ve Onarımı ve Artvin Şehir Stadı Tribün Koltukları Yapımı işlerinin ihale aşamasında olduğunu dile getirdi. Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Bakım ve Onarımı için 15 Ocak 2013 tarihinde ihaleye çıkılacağını ifade eden Yetim: “Artvin Şehir Stadı inşaatı tamamlanmış ancak ödenek yetersizliği nedeniyle tribün koltukları alınamamıştı. 7 bin 500 Kişilik tribün koltuğu alınabilmesi için ödenek temin edilerek ihale hazırlığına başlanmıştır” dedi. Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yatırım ve onarım planlarına da değinen Yetim; “Artvin-Merkez Mersivan Atabarı Kayak Merkezi Telesiyej tesis yapım işi tamamlanmış telesky ile birlikte hizmet vermektedir.  Ancak kurumumuza tahsis edilen alan içinde yapılacak daha kapsamlı bir çalışmayla (çevre düzenlemesi, alternatif pist yapımı, mevcut uzatılması, çocuk eğitim pisti, binası, yürüyen bant vs.) kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Artvin-Merkez Dere Mahallesi Kafkasör Mevkiinde bulunan Orman Genel Müdürlüğüne ait 7 adet dubleks bina turizm alanı içerisinde yer almakta olup Genel Müdürlüğümüz adına tahsis çalışmaları devam etmektedir. Tahsis gerçekleştirildiği takdirde Kamp Eğitim Merkezine dönüştürülecektir. Kapalı otopark üstünde bulunan Gençlik Merkezi yeniden ele alınarak il tipi Gençlik Merkezine dönüştürülecektir. Yapılacak çatıyla üst katta bulunan tüm alanlar kapalı mekâna dönüştürülecektir. Bu sayede binanın alt katlarında bulunan mekânlarında korunması sağlanacaktır. Yapılacak salon, sahne, konferans salonu vs. ile ilimizde eksikliği hissedilen sosyal mekan ihtiyacına cevap verecektir. İl tipi gençlik merkezine dönüştürülecek olan bu yapı için ödenek gelmiş olup projesi hazırlanmaktadır. İnşaatı tamamlanmış Ardanuç İlçe Stadına 200 Kişilik tribün yapılacaktır. Projesi hazırlanmaktadır.

 

Arhavi Gençlik Merkezi yatırımı için Mülkiyeti Arhavi Belediyesine ait eski düğün salonu Arhavi Belediye Meclisince Genel Müdürlüğümüze tahsis edilmiştir. Yatırım programına alınması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Borçka ilçemizde Gençlik Merkezi yapılması için belirlenen Maliye Hazinesine ait 6 bin 750 metrekarelik 151 ada, 11 parsel numaralı taşınmazın Genel Müdürlüğümüze tahsisi yapılmıştır. Yatırım programına alınması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Borçka İlçe Stadı yapımı tamamlanmıştır. Ayrıca Borçka İlçe Stadının Aydınlatma İşinin Yapılması, Stad için Skorboard ve Güvenlik Kamera Sistemi kurulması gerekmektedir. Projesi Hazırlanıyor. Borçka Spor Salonu yanındaki boş alana 16 x 36 Ölçülerinde Tenis kortu yapılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Hopa ilçe stadı onarımı ve sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımının yatırım programları dahilinde olduğunu dile getiren Yetim “Sentetik Zemin, tribün ve soyunma odaları yapılması planlanmaktadır.  Ödeneği hazır olan tesisin projesi hazırlanmaktadır. Hopa Gençlik Merkezi Binası içinde Mülkiyeti Hopa Belediyesine ait pasaj binasının içerisinde 2,5 katlık bölüm Hopa Gençlik Merkezi olarak planlanmıştır. Tahsis konusunda sorun yaşandığı için yer bulmakta zorluk yaşanmaktadır. Arsa bulunması durumunda İlçe Tipi Gençlik Merkezi yapılacaktır” dedi.

 

Yetim konuşmasının devamında “Murgul Spor Salonu inşaatı tamamlanmış olup geçici kabulü yapılmıştır. Çevre düzenlemesi için proje hazırlanmıştır. İhale aşamasındadır. Murgul ilçesine 16 x 36 Ölçülerinde Tenis kortu yapılması düşünülmektedir. Burada da sorunumuz arsa tahsisidir. Yusufeli Stadı yapımı tamamlanmıştır. Stadının Aydınlatma, Skorboard ve Güvenlik Kamera Sistemi projesi hazırlanmaktadır. Yusufeli Sporcu Eğitim Merkezi ve Spor Salonunun genel onarımı yapılması planlanmaktadır. TOHM olan Kano Eğitim Merkezindeki sporcularımıza Sayın Valimizin girişimiyle Yusufeli Barajını inşa eden firma (LİMAK) tarafından yaklaşık 40.000 (Euro) tutarında spor malzemesi alınmıştır” diye konuştu.

 

Yetim Son olarak AR-GE Çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan tesisleri tek noktadan idare ve kontrol etmek amacıyla kuş uçuşu 11,5 kilometre mesafeye kablosuz veri taşıma alt yapısını kurduklarını ifade etti.

 

AR-GE Çalışmaları

 

Yetim; “AR-GE birimimiz projesini hazırlayıp kısa sürede kurulumunu ve montajını yaparak uzakta olan tesislerimizi kamera üzerinden izleme olanağı elde ettik. Yapılan sistemle İl Müdürlüğümüze ait hizmet binasından, Gençlik Merkezi, Atatepe Atış Poligonu, İskebe Şehir Stadı ve Atabarı Kayak Merkezini tek merkezden kontrol sistemi ile kablosuz veri taşıyarak internet, telefon ve ip kamera sistemini kurmuş olduk.

İl Müdürlüğü hizmet binasının yanına 6 metrekare boyunda LED Ekran yerleştirerek Artvin’de Valilik haricinde İl Müdürlükleri arasında bir ilke imza atmış oldu.

Yapılan hizmetlerin tanıtımı, kurumumuzun Resmi İnternet Sayfası, Facebook, Twiteer gibi sosyal paylaşım sitelerinin haricinde LED ekranından da paylaşılarak halkımızın haber alma ağını daha genişletmiş olduk. Kurmuş olduğumuz Toplu SMS sistemi ile insanları Gençlik Hizmetleri ve Spor Faaliyetleri hakkında daha kolay ve etkin bir biçimde haberdar etmeyi başardık. Tesislerimize kurulmuş olan kamera sistemi verilerini tek bir sunucu üzerinde toplayıp kayıt işlemi yapmak, izleme olanağı sunmak ve İl Müdürlüğümüz veritabanını oluşturmak için Sunucu(Server) kurduk.” ifadelerine yer verdi.

 

 

0 comments