Artvin’de “su borcu” olanlar DİKKAT!

Belediye Meclisi’ne getirilmesi planlanan öneri ile su borcu bulunanlar kredi kartı yoluyla taksitlenme ile kaçak su kullananlara abonelik şartlarında kolaylıklar getirilmesi düşünülüyor Artvin Belediye Başkanlığı önemli bir icraata daha imza atmayı planlıyor. Artvin Belediye hudutlarında kaçak su kullananlar ile su borcu bulunanların Artvin Belediyesi ile barışmalarına imkan tanıyan ” Su Barışı” uygulamasına geçilmesi düşünülüyor. Artvin Belediye […]

1 (1)

Belediye Meclisi’ne getirilmesi planlanan öneri ile su borcu bulunanlar kredi kartı yoluyla taksitlenme ile kaçak su kullananlara abonelik şartlarında kolaylıklar getirilmesi düşünülüyor Artvin Belediye Başkanlığı önemli bir icraata daha imza atmayı planlıyor. Artvin Belediye hudutlarında kaçak su kullananlar ile su borcu bulunanların Artvin Belediyesi ile barışmalarına imkan tanıyan ” Su Barışı” uygulamasına geçilmesi düşünülüyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; ” Biz Söz Verdik Ve Yaptık, Şimdi Sıra Sizde…” diyerek Artvin Belediye Meclisi’ne getirmeyi planladıkları “Su Barışı” uygulamasının detayları hakkında açıklamada bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, basına yaptığı açıklamada; Artvin Belediyesi’nin gelirlerini arttırmak, alacaklarını alabilmek ve kayıtsız su kullanımının önüne geçebilmek için Artvin Belediyesi ile vatandaşlar arasında barışı sağlamak maksatlı ” Su Barışı” uygulamasına geçmeyi düşündüklerini ifade etti. Açıklamasında Mehmet Kocatepe, su fiyatlarında yapılan yüzde ellilik indirimin ardından şimdi de su aboneliği fiyatlarında bir indirim yapmayı planladıklarını söyledi.

Kaçak su kullananlara 2 aylık süre ile abonelik fiyatlarında indirim yapılacak

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kaçak su kullanan vatandaşların ileride kendileri açısından doğabilecek cezai işlemden kurtulmaları ve su kullanımlarını kayıtlı hale getirmeleri için kaçak su kullananlara herhangi bir cezai işleme gerek kalmaksızın iki aylık abone olabilme imkanı tanıyacaklarını ve su aboneliği fiyatlarına da bir indirim imkanı sağlamayı planladıklarını ifade etti. Bu uygulama ile birlikte kaçak su kullanan vatandaşların ve işyerlerinin kaçak su kullanımlarının önüne geçmek, su hatlarının zarar görmesini engellemek ve belediyenin su gelirlerini arttırabilecek bir uygulamanın yolunu açtıklarını belirten Başkan Mehmet Kocatepe, kaçak su kullananların Artvin Belediye Meclisi’nde önümüzdeki hafta görüşülerek karara bağlanacak olan kaçak su kullananlara iki aylık süre ve abone ücretlerinde iki aylık indirim uygulamasını kaçırmamaları gerektiğini vurguladı.

Kaçak Su Kullanmayın, Suça Ortak Olmayın!

Başkan Mehmet Kocatepe; ” Abone olmaksızın Artvin Belediyesi’ne ait su taşıyan borulardan veya idareye ait kuyu veya kaynaktan delerek, boru döşeyerek, motor bağlayarak vb. suretle su temin etmek gibi yasal olarak da suç sayılan bu tür işlemler kaçak su olarak tanımlanmaktadır. Kaçak su kullanımının Türk Ceza Kanunu’nda suç olarak kabul edilmekte olup, vatandaşların kaçak su kullananları bildirmeleri de bir vatandaşlık görevidir. Aynı zamanda su abonesi olan ve su borcunu zamanında ödeyen vatandaşlara da haksızlık yapmaktadırlar. İdare olarak kaçak kullanımların önüne geçmek için bir çalışma başlatılmıştır. Kaçak kullanımlarının önüne geçebilmek için duyarlı vatandaşlarımızın bize destek olması büyük bir önem arz etmektedir. Kaçak kullanımlar suyun maliyetini arttırmakta ve suyun pahalı olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ilimizde kaçak su kullanan vatandaşlarımız hakkında işlem yapılmadan en kısa zamanda abone olmaları gerekmektedir. Bu sayede 2 aylık süre boyunca yürütmüş olacağımız kampanyalardan da yararlanma fırsatları vardır” dedi.

Kocatepe: Su borcuna taksit getirmeyi planlıyoruz

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, su borcu olan vatandaşlara da kredi kartı ile taksit yapma imkânını araştırdıklarını ve bu amaçla da bankalarla görüştüklerini de açıkladı. Başkan Kocatepe, su borcu olan vatandaşlarımız için de taksitli ödeme kolaylıkları sağlamayı hedeflediklerini, vatandaşımız ile belediyemizin barışması kapsamında su borcu olan vatandaşların ödemelerine kredi kartı ile taksitle ödemeleri yapmalarına imkan tanımayı da düşündüklerini söyledi. Kocatepe; ” Gerek Akıllı Sayaç ücreti gerek abonelik ücreti gerekse de tahakkuk eden su borçlarını anlaşmalı banka kredi kartına belirli süre eşit takside bölünmesini sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Sanıyorum kısa sürede bunu da uygulamaya koymuş olacağız” şeklinde konuştu.

“Vatandaşımız İle Yeni Bir Başlangıç Düşünüyoruz”

Başkan Mehmet Kocatepe, “Su Barışı” ile birlikte vatandaşlarla yeni bir başlangıç yapmayı planladıklarını ifade ederek, “Belediye ile vatandaşın artık su borcu ve kaçak su ile aralarında sorun olmasını istemiyoruz. Uygulamaya koymayı planladığımız “Su Barışı” ile vatandaşımızla yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

 

 

0 comments