Artvin’in kahve ustası öldü

Artvin Merkez’in en eski esnaflarından biri olan Sabri Köksal, 87 yaşında vefat etti. Yaptığı kahve ile Artvin’de marka olmayı başarmış ve ilimizin en eski esnaflarından olan Sabri Köksal, Balcıoğlu mezarlığına defnedildi. Artvin Dere Mahallesi’nde ikamet eden ve İzmit’te uzun süredir tedavi gören Sabri Köksal, 20 Mart Cuma gecesi İzmit’te tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Sabri […]

DSC_0062

Artvin Merkez’in en eski esnaflarından biri olan Sabri Köksal, 87 yaşında vefat etti. Yaptığı kahve ile Artvin’de marka olmayı başarmış ve ilimizin en eski esnaflarından olan Sabri Köksal, Balcıoğlu mezarlığına defnedildi. Artvin Dere Mahallesi’nde ikamet eden ve İzmit’te uzun süredir tedavi gören Sabri Köksal, 20 Mart Cuma gecesi İzmit’te tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Sabri Köksal’ın cenazesi, çocukları ve torunları aracılığıyla Artvin’e getirildi. 23 Mart 2015 Pazartesi günü Artvin Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Sabri Köksal’ın yakınları, Artvin esnafları, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül’de katıldı. Cenaze namazından sonra dualar okundu ve helallik alındı. Sabri Köksal’ın cenazesi Balcıoğlu Mezarlığına götürüldü. Sabri Köksal için mezarlıkta helallik alındı. Daha sonra dualarla toprağa verildi. Cenaze sonrasında Köksal’ın çocukları, torunları ve yakınları taziyeleri kabul ettiler.

Artvin’in en eski esnaflarından olan ve ürettiği kahve ile de Artvin’de ve Artvin dışında marka olmayı başarmış olan Sabri Köksal, Nebahat, Ayfer, Gülsüm ve Nursen adlarında 4 çocuk babasıydı.

0 comments