ARTVİN’İN SUYU TEMİZ!

Artvin’in içme suyu, kimyasal ve bakteriyolojik tetkiklerde de temiz çıktı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  bu raporla, halkın artık Artvin’in şebeke suyunu rahatlıkla kullanabileceğini dile getirdi. Artvin Belediyesi şebeke suyundan alınan numuneleri Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğünün yaptırdığı analiz sonucunda hem suyunun kalitesini, içilebilir ligini tescilledi hem de halk arasında suyun kirliliği yönünde çıkan salgın hastalığına […]

baskan kocatepe

Artvin’in içme suyu, kimyasal ve bakteriyolojik tetkiklerde de temiz çıktı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  bu raporla, halkın artık Artvin’in şebeke suyunu rahatlıkla kullanabileceğini dile getirdi. Artvin Belediyesi şebeke suyundan alınan numuneleri Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğünün yaptırdığı analiz sonucunda hem suyunun kalitesini, içilebilir ligini tescilledi hem de halk arasında suyun kirliliği yönünde çıkan salgın hastalığına etken olduğu söylentileri de boşa çıkarmış oldu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin genelinde son haftalarda çıkan salgın hastalıkları kast ederek sularının temiz olduğunu ısrarla söylemelerine rağmen bazı çevrelerce bu olumsuzluğun farklı boyutlara taşınarak halka değişik anlamlarda lanse edildiğini belirtip, bu söylemlerin asılsız olduğunun göstergesi olan bu rapora binaen de, halkın, artık Artvin’in şebeke suyunu rahatlıkla kullanabileceğini dile getirdi.

Başkan Kocatepe, “30 Temmuz 2014 tarihinde Artvin Merkez ve köylerin de ikamet eden aileler çocuklarının kusma, ishal ve karın ağrısı şikâyetiyle Artvin Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne müracaat etmeleri sonucunda ilk akla gelen salgının sebeplerinden biri de içme suyu olduğu söylenmişti. Bizde bunun üzerine o tarihte hemen içme suyundan numuneler alınmasını laboratuvar ortamında kimyasal ve bakteriyolojik tetkiklerin yapılmasını istedik. Yapılan incelemeler sonucunda kimyasal ve bakteriyolojik değerlerinin normal çıktığı şebeke suyundan kaynaklanan herhangi bir mikrobik hastalığın meydana gelemeyeceği sonucu çıktı. Halkımızın sağlığı bizim en önemli sorumluluğumuz olduğundan içme suyu depolarımızı her gün düzenli olarak kontrol edip her hangi bir olum susuzluklara karşı tedbirimizi alıyoruz.  Göreve başlar başlamaz şehre süreli olarak su kesintisi yapıp bütün havuzlarımızı temizleyip gerekli şekilde hijyen bakımı yaptık. Düzenli bir şekilde klorlama sistemi devrede ve kontrol altında tutuyoruz. Halkımızın özellikle yemesine içmesine dikkat etmesi gerektiği gibi bu salgının mevsimsel olabileceğini düşünüyorum. “dedi.

 

0 comments