Atabarı Kayak Merkezi, çok sayıda kayak severin akınına uğruyor

Artvin Valiliğince 2009 yılında Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi hafta sonları çok sayıda kayak tutkununu ağırlıyor. Geçtiğimiz hafta sonunda yaklaşık 500 kayaksever, kayak yapmanın zevkini yaşadı. Artvin’de yeni yaygınlaşmaya başlayan kayak sporunda, yöre halkı ile çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilere, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve özel kurs hocaları tarafından kayak kursları veriliyor. Havanın […]

1 (3)

Artvin Valiliğince 2009 yılında Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi hafta sonları çok sayıda kayak tutkununu ağırlıyor. Geçtiğimiz hafta sonunda yaklaşık 500 kayaksever, kayak yapmanın zevkini yaşadı. Artvin’de yeni yaygınlaşmaya başlayan kayak sporunda, yöre halkı ile çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilere, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve özel kurs hocaları tarafından kayak kursları veriliyor. Havanın da güneşli olmasını fırsat bilen bazı aileler tahtadan yaptıkları kızaklarla ve şambrellerle kayak yaptı. Bu sırada yaşanan küçük kazalarda ilginç görüntüler oluştu. Öte yandan hafta sonunu fırsat bilen bazı doğaseverler yaktıkları ateşin etrafından horon oynayarak stres attı. Artvin Valisi Kemal Cirit, yaptığı açıklamada, Atabarı Kayak Merkezi’ne her geçen gün ilginin artmasının kentin turizminin gelişmesine ve tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Artvin’e karın bu yıl erken yağdığını belirten Cirit, kar kalitesi bakımından Atabarı Kayak Merkezi’nin kayak yapmaya çok elverişli olduğunu, kayak merkezinin, bölgeye yapılacak konaklama tesisleri ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en önemli kayak merkezleri arasında yer alacağını dile getirdi.

Hafta sonu kayak yapmak isteyenlere sevindirici haber
Bu hafta sonu kayak yapmayı düşünen kayak severler için, Atabarı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 40 santimetre olduğu bildirildi Bölgeye Yağan karla birlikte, Atabarı Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığı bugün itibarıyla yaklaşık 40 santimetreye ulaştı. Yetkililer, kayak pistinin paletli kar aracıyla düzeltilip sertleştirdiklerini ve hafta sonu kayak severlerin kayak yapabileceklerini belirttiler. Atabarı Kayak Merkezi’nde pistin kayak yapmaya elverişli olduğunu kaydeden yetkililer, kayak merkezi yolunun araç trafiğine açık olduğunu da ifade ettiler.

1 (1) 1 (3) 1 (4)

 

0 comments