Atabarı Kayak Merkezi sezonu açtı

Artvin Valiliği’nce Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi sezonu açtı. Bölgeye yağan karla birlikte yaklaşık bir buçuk metre kar kalınlığına ulaşan kayak merkezi, hafta sonu kayak severlerin akınına uğradı. Kayak Merkezini,  Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, İl […]

1 (10)

Artvin Valiliği’nce Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi sezonu açtı. Bölgeye yağan karla birlikte yaklaşık bir buçuk metre kar kalınlığına ulaşan kayak merkezi, hafta sonu kayak severlerin akınına uğradı. Kayak Merkezini,  Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bahattin Yetim, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı ile çok sayıda Kayak sever ziyaret etti. Kayak pisti, Artvin Valisi Kemal Cirit’in talimatlarıyla Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nce paletli kar aracıyla düzeltilip sertleştirip kayak yapmaya elverişli hale getirildi. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ise il merkezinden yaklaşık 16 kilometre mesafede bulunan kayak merkezinin yolunu araç trafiğine açarak kayak severlerin bölgeye rahat ulaşmasını sağladı. Vali Cirit, kayak kıyafetlerini giyerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli kayak eğitmenlerinin yardımıyla kayak dersleri aldı. Yaklaşık iki saat kadar kayak yapan Vali Cirit’in kayak sporuna yatkın olduğu gözlendi. Kayak merkezine gelen kayak severlerle bir süre görüşen Vali Cirit, burada yaptığı açıklamada, yaz aylarında temiz havası ve yeşil doğası ile çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Artvin’in, kış mevsiminde de kayak severlerin gözdesi haline gelmesi için çalışacaklarını söyledi. Kentin her mevsim farklı bir güzelliğe büründüğünü belirten Vali Cirit, “Artvin merkeze yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olan ve karla kaplı ladin ağaçları arasındaki karlı yollardan ulaşılan kayak merkezi ziyaretçilerini muhteşem manzarasıyla büyülüyor. Kayak merkezinin bulunduğu alanın kar kalitesi ve doğal güzelliği bakımından yakın zamanda Türkiye’nin en önemli kayak merkezleri arasında yerini alacağına inanıyoruz.” dedi. Artvin Valiliği olarak yakın bir zamanda düzenleyecekleri muhteşem bir organizasyonla yeni sezonun açılışını yapacaklarını ifade eden Vali Cirit,” Başta Artvinliler olmak üzere çevre illerden ve komşu ülke Acara Özerk Cumhuriyeti’nden yetkililer ile kayak severleri açılışımıza davet edeceğiz. Hep birlikte Atabarı Kayak Merkezi’nde kayak yapıp ilimizi tanıtacağız.” diye konuştu. Vali Cirit, bölgenin ağaçlarla kaplı olması, doğa tutkunları için herhangi bir şekilde çığ tehlikesiyle karşı karşıya kalınmasını engellediğini belirterek, kayak merkezinin güvenliğiyle de dikkat çektiğini kaydetti.

1 (20) 1 (19) 1 (18) 1 (17) 1 (16) 1 (15) 1 (14) 1 (13) 1 (12) 1 (11) 1 (9) 1 (8) 1 (7) 1 (6) 1 (5) 1 (4) 1 (3) 1 (2) 1 (1)

 

0 comments