CHP Murgul Adayı belli oldu: Levent Turan

Yüksek Seçim Kurulu tarafından Ak Parti Murgul İlçe Teşkilatı’nın yaptığı itirazı nedeniyle CHP Murgul Belediye Başkan adaylığı düşürülen Mehmet Yıldırım’ın yerine yeni adayın ismi belli oldu. CHP’nin Mehmet Yıldırım ile birlikte Belediye Başkan aday adayı olan eski ilçe başkanı Levent Turan, CHP’nin Murgul Belediye Başkan Adayı oldu. CHP İl Örgütü Murgul’da Mahalli İdareler Seçimleri’nde Belediye […]

levent turan- (1)

Yüksek Seçim Kurulu tarafından Ak Parti Murgul İlçe Teşkilatı’nın yaptığı itirazı nedeniyle CHP Murgul Belediye Başkan adaylığı düşürülen Mehmet Yıldırım’ın yerine yeni adayın ismi belli oldu. CHP’nin Mehmet Yıldırım ile birlikte Belediye Başkan aday adayı olan eski ilçe başkanı Levent Turan, CHP’nin Murgul Belediye Başkan Adayı oldu. CHP İl Örgütü Murgul’da Mahalli İdareler Seçimleri’nde Belediye Başkanlığı yarışında eski ilçe başkanı Levent Turan’da karar kıldı. Murgul ilçesinde Ak Parti tarafından yapılan itirazın ardından İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen kararlar ile adaylığı düşürülen mevcut belediye başkanı Mehmet Yıldırım’ın yerine belediye başkan adayı için CHP’nin gerçekleştirdiği aday belirleme toplantısından yeni adayın ismi belirlendi. CHP İl Başkanı Seçkin Kurt tarafından yapılan açıklama ile Murgul ilçesinde CHP’nin Belediye Başkan adayı Levent Turan olacak. Haziran 2013’te Belediye Başkan aday adaylığı için CHP ilçe başkanlığı görevinden istifa eden Levent Turan’ın CHP’nin Belediye Başkanı olmasına karar verildiğini belirten Seçkin Kurt, yapılan ayak oyunları, yaşanan siyasi hukuksal kararlar ve neticesinde gelinen noktada mağdur edilen CHP Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım’ın yerine aday belirleme noktasında önemli bir karar verdiklerini ifade etti. Belediye Başkan adaylığı yarışında bulunan aday adayı eski ilçe başkanı Levent Turan’ı CHP’nin Murgul Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiklerini ve CHP’nin gücünü, yapılan haksızlıklara karşı Murgul halkının tepkisini Murgul halkı sandıklarda oy patlaması yapmak suretiyle Levent Turan’ı başkan seçerek göstereceğini iddia etti. Murgul ilçesine yaptığı hizmetlerle ilçede asla unutulmayacak olan, başarılı, onurlu, dik duruşlu Belediye Başkanı olan Mehmet Yıldırım ile el ele vererek CHP’nin bayrağını Murgul Belediyesi’nden düşürmeyecek bir aday ile yola çıktıklarını ve Levent Turan’ın belediye başkanı olarak Mehmet Yıldırım’dan zirvede aldığı bayrağı zirvede tutacağını ileri sürdü. CHP’nin Murgul Belediye Başkan adaylığı için gösterdiği Levent Turan’ın halk tarafından oldukça sevilen, başarılı, dürüst, çalışkan bir siyasetçi olduğuna değinen İl Başkanı Seçkin Kurt, 40 yılı aşkın süredir Murgul ilçesine yaptıkları hizmetlere de Levent Turan ile devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Levent Turan Kimdir?
05 Mayıs 1975 tarihinde Artvin Murgul’da doğdu. İlköğretim Okulu Başköy Köyünde, Orta Okul Eğitimini Murgul İlköğretim Okulunda, Lise eğitimimi Murgul Lisesi’nde tamamladı. Önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Bayburt Meslek Yüksek Okulu, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu. Askerliğini 2008 yılında Rize İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda Kısa Dönem olarak tamamladı. 1985 yılından itibaren Murgul ilçesinde işçi emeklisi ve ardından esnaflık yapan ailenin bireyidir. 2002 yılından itibaren Murgul İlçesinde ve Artvin İl merkezinde çeşitli ticari faaliyetleri sürmektedir. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Murgul İlçe Başkanlığı görevine seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Parti içi Eğitim Programlarında çeşitli kademelerde Danışmanlık ve Eğitmenlik yaptı. Bu görevi 15 Temmuz 2013 tarihine kadar sürdürdü. İlçe Başkanlığı görevinden 30 Mart 2014 Yerel Yönetim Genel Seçimlerinde Murgul Belediye Başkanlığına aday olmak için istifa etti. 25 Haziran 2013 tarihinde eşi Seda Hanım ile evlendi.

 

0 comments