DSİ müdürü görevine başladı

Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yerinin kurumlar arası koordinasyon ve halkı bilgilendirme toplantısına katılmak üzere Artvin’e gelen DSİ Genel Müdürü Akif  Özkaldı, Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret etti. Ziyarette, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ali rıza Diniz, DSİ Genel Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Daire Başkanı Mustafa Karataş,  DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı suları Daire Başkanı […]

dsi özkaldı (5)

Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yerinin kurumlar arası koordinasyon ve halkı bilgilendirme toplantısına katılmak üzere Artvin’e gelen DSİ Genel Müdürü Akif  Özkaldı, Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret etti.

Ziyarette, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ali rıza Diniz, DSİ Genel Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Daire Başkanı Mustafa Karataş,  DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltı suları Daire Başkanı Nurettin Pelen, DSİ Genel Müdürlüğü Barajlar Dairesi Başkanı Ergün Üzücek ile   DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, son 15 yıla bakıldığında Artvin’de çok ciddi kamu yatırımı gerçekleştirildiğini belirterek, söz konusu yatırımların % 70’inin DSİ Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu söyledi.

DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı ise,  Artvin’e şu anda Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü sırada bulunan kendi sınıfında Yusufeli barajının icraat çalışmalarını hemde yeniden yerleşim kamulaştırma diğer barajın dışındaki faaliyetleri ilgili kamu kurumlarıyla birlikte koordinasyon yapmak kamu kurumlarıyla birlikte koordinasyon yapmak ve yerinde incelemek maksadıyla kente geldiklerini söyledi.

Yusufeli Barajı ve HES inşaatında çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Özkaldı, “Barajımız bu gün itibariyle gayet planlanan sürede yürüyor.  Fakat diğer TOKİ ile karayolu çevre şehircilik bakanlığımızın ilgili birimleriyle olan işlerimizi zaman zaman koordinasyon kurma ihtiyacı var. Onları bugün inşallah Yusufeli ilçesinde Sayın Valimizin başkanlığında gerçekleştireceğiz” dedi.

Artvin’in dışında baraj yaptıklarını kaydeden Özkaldı, “Biz başka yerlerde de birçok barajlar yapıyoruz. Buranın en büyük özelliği barajlar burada Deriner Barajı şu an itibariyle Türkiye de kendi sınıfında en yüksek, dünyada altıncı sıralamaya giriyor. Şu anda yürüttüğümüz barajda onun daha bir üstü tabi ki Artvin için barajlar şehrinde biliriz.  Çoruh Nehri ülkemizin enerji potansiyeli enerji üretimi açısında çok önemlidir. İnşallah bu bölgeye ve ülkemizin tamamına bu barajların çok büyük faydası olacak sadece baraj yapmıyoruz. Barajlarla birlikte biliyorsunuz yollar diğer tesisler onun arkadasın da yol geldiği zaman başka yatırımlarda geliyor çok daha güzel olacak Artvin için bu yatırımlar.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Cirit, Özkaldı’ya ahşap sandık hediye ederken, Özkaldı ise çini porselen tabak hediye etti.

 

0 comments