Ekonomik yatırımlar Ardanuç ve Şavşat için öngörülüyor

Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından KKYDP Kapsamında Ardanuç İlçesinde Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, 8. Etap Ekonomik Yatırımlar kapsamında Ardanuç İlçesi Özel İdare toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Recep Höl ve Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu’nun da katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında değerlendirmede bulunan İl […]

8

Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından KKYDP Kapsamında Ardanuç İlçesinde Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, 8. Etap Ekonomik Yatırımlar kapsamında Ardanuç İlçesi Özel İdare toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Recep Höl ve Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu’nun da katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında değerlendirmede bulunan İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu Bakanlığın çiftçilere 2013 yılında tüm sektörlerde 43 Milyon TL hibe verildiğini, bu rakamın 900.000 TL’sinin Ekonomik Yatırımlar kapsamında sağlandığını, bu rakamın daha da artacağını umduğunu belirtti. İl Müdürü projeler hakkında yatırımcılara kısaca bilgi verdikten sonra yatırım yapmak için yatırımcıları İl Müdürlüğüne beklediğini söyledi. Bakanlığın 14 Aralık 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tebliğ kapsamında söz konusu projeler hakkında bilgi vermek ve proje uygulamayı düşünen yatırımcılarla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü personelince sunum yapıldı. Toplantı kapsamında çiftçilere Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından Ekonomik Yatırımlar konusunda bilgi verildi. Katılımın yoğun olduğu toplantıda çiftçilere; Hangi konularda Yatırım yapabilecekleri, Başvuru Süresi, Başvurabilecek Yatırımcılar ve Başvurulacak Yerler, Başvuru Şekilleri, Proje Tutarları ve Hibe Miktarları, Yatırımların Süreleri, vb. konularında bilgi verildi.

KKYDP KAPSAMINDA ŞAVŞAT’TA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDIKırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, 8. Etap Ekonomik Yatırımlar kapsamında Şavşat İlçesi Atatürk İlköğretim Okulu toplantı salonunda İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu’nun da katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığınca 14 Aralık 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tebliğ kapsamında söz konusu projeler hakkında bilgi vermek ve proje uygulamayı düşünen yatırımcılarla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü personelince sunum yapıldı. Yapılan sunum ve bilgilendirmenin ardından İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu söz alarak Şavşat’ın Bakanlığın desteklerinden en fazla yararlanan İlçe olduğunu ancak bunun daha da artması gerektiğini, İl Müdürlüğü olarak her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Ayrıca İlçede yapılacak Et İşleme Tesisleri, Süt İşleme Tesisleri ve Ağıl yatırımlarıyla çiftçilerin ürünlerinin daha değerli bir hale geleceğini ve ürettiği ürünün karşılığını alacağını; Şavşat’ın böylece Artvin’in adının daha da fazla duyurulacağını belirtti.

İl Müdürü konu hakkında bilgi verdikten sonra çiftçilerin sorunlarını dinleyerek, sorunların giderilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda çiftçilere; Hangi konularda Yatırım yapabilecekleri, Başvuru Süresi, Başvurabilecek Yatırımcılar ve Başvurulacak Yerler, Başvuru Şekilleri, Proje Tutarları ve Hibe Miktarları, Yatırımların Süreleri, vb. konularında bilgi verildi.

 

 

 

0 comments