Engelli Pusat’a kaymakamdan yardım eli

Ardanuç Kaymakamı Mutlu Amalı, belinde su kesesiyle doğan ve yürüyemeyen 5 yaşındaki engelli Pusat Yazıcı’yı ziyaret ederek, giyecek, Ipad ve oyuncak hediye etti. Kaymakam Almalı, Bulanık köyü Kirazlı mahallesinde ikamet eden Yusuf ve Saime Yazıcı çiftinin en küçük çocukları olan Pusat’la yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Pusat’ın ailesine geçmiş olsun dileklerinde buluan Kaymakam Almalı, Pusat’ın hastalığı […]

kaymakam almalı (2)

Ardanuç Kaymakamı Mutlu Amalı, belinde su kesesiyle doğan ve yürüyemeyen 5 yaşındaki engelli Pusat Yazıcı’yı ziyaret ederek, giyecek, Ipad ve oyuncak hediye etti. Kaymakam Almalı, Bulanık köyü Kirazlı mahallesinde ikamet eden Yusuf ve Saime Yazıcı çiftinin en küçük çocukları olan Pusat’la yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Pusat’ın ailesine geçmiş olsun dileklerinde buluan Kaymakam Almalı, Pusat’ın hastalığı konusunda detaylı bilgiler aldı. Almalı, Pusat’ın tedavisi konusunda aileye her zaman maddi ve manevi olarak yardımcı olacağını söyledi.

Anne Saime Yazıcı ise, oğlunun belinde doğuştan su kesesi olduğunu belirterek, oğlunun doğumuna yakın Artvin’de kendisini muayene eden doktorun, bebeğinin engelli olabileceğini söylediğini, bunun üzerine Ankara’daki bir hastanede doğum yaptığını söyledi. Oğlum çok küçük olduğu için doktorlar ameliyat edemediğini belirten Yazıcı, “Bir süre sonra Artvin’e döndük, 1,5 aylıkken su kesesi patladı. Pusat’ı Artvin Devlet Hastanesine getirdik. Buradan Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine sevk ettiler. Yaklaşık 8 saat süren ameliyat oldu. Buradaki doktorlar Pusat’ın yüzde 50 ihtimalle yürüyebileceğini söyledi. Ameliyatta çocuğumun sinir damarlarına dokundukları için o günden beri yürüyemiyor” dedi.

Anne Yazıcı, en büyük hayalinin sağlıklı bütün çocuklar gibi kendi oğlunun da evden çıkıp arkadaşlarıyla yürüyüp, oynarken görebilmek olduğunu belirtti. Ziyaretten son derece memnun olan aile ise Kaymakam Almalı’ya teşekkür etti.

kaymakam almalı (1) kaymakam almalı (3) kaymakam almalı (4)

0 comments