Şavşat’ın meleği artık yok!

Artvin’in Şavşat ilçesinde yaşayan Nezahat Altun’un (46) vücudundaki kırgınlıklar nedeniyle başvurduğu Şavşat Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken İstanbul’daki dernek başkanına ‘Öleceğim’ diye mesaj yazdı ve mesajdan kısa bir süre sonra da öldü. Şavşat’ta ve sosyal medyada oldukça sevilen Nezahat Altun’un hiçbir rahatsızlığı olmamasına karşın ani ölümü sevenlerini ve Şavşat Halkı’nı yasa boğdu. Altun, Şavşatlıların yoğun katıldığı […]

1437903525_1

Artvin’in Şavşat ilçesinde yaşayan Nezahat Altun’un (46) vücudundaki kırgınlıklar nedeniyle başvurduğu Şavşat Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken İstanbul’daki dernek başkanına ‘Öleceğim’ diye mesaj yazdı ve mesajdan kısa bir süre sonra da öldü. Şavşat’ta ve sosyal medyada oldukça sevilen Nezahat Altun’un hiçbir rahatsızlığı olmamasına karşın ani ölümü sevenlerini ve Şavşat Halkı’nı yasa boğdu. Altun, Şavşatlıların yoğun katıldığı cenaze merasimi sonrasında toprağa verildi.

Hafif rahatsızlık nedeniyle hastaneye yattı, ‘Öleceğim’ diye mesaj çekti

Artvin’in Şavşat ilçesinde yaşayan Nezahat Altun, doğuştan engelliydi. 15 gün boyunca halsizlik rahatsızlığı yaşayan Altun, 24 Temmuz 2015 Cuma günü Şavşat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Halsizlik dışında bir rahatsızlığı yoktu. Şavşat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Serum takıldı ve tedavi uygulanmaya başlandı. Hastanede tedavisi sürerken sevdiği arkadaşlarına ‘ Ben Öleceğim’ diye mesaj çekti. Mesajı herkes şaka olarak algıladı. Mesajlardan biri İstanbul’da merkezi bulunan Engelli Aileleri Güçlendirme Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Vahap Koçak’a da çekmişti. Koçak’da şaka olarak algılayanlardandı. Mesajdan kısa bir süre sonra ise Nezahat Altun vefat etti. Bu habere kimse inanamadı. Hayat dolu ve kendisi ile barışık biri olan Nezahat Altun’un facedeki sayfasında ise 4 binin üzerinde arkadaşı vardı. Şavşat’ta ve Artvin’deki engelli camiasında çok sevilen ve saygı duyulan bir kişiydi. Ölüm haberi herkesi şok etti. Haberi duyanlar şok oldular. Kötü haberi ise yine sosyal medya aracılığıyla abiyi verdi.

Ağabeyi Nezahat Altun’un sosyal medyadaki sayfasından; “ Arkadaşlar Ben Nezahat Altun’un Abisiyim. Nezahat Altun, Sizlere Ömür. Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur. Bütün Haklarınızı Helal Ederseniz Sevinirim. Üzdükleri, Kızdıkları Olmuştur. Olan Varsa da Kusuruna Bakmasın. Hakkını Helal Etsin. Allaha Emanet Olun, Hoşça Kalın!” şeklinde yazarak ölüm haberini duyurdu. Hiç kimse bu habere inanmak istemedi. Yüzlerce kişi inanamadıklarını ve şaşkınlıklarını dile getirdi. Sayfasına yüzlerce başsağlığı mesajı yazıldı. ‘Öleceğim’ diye mesaj attıkları arkadaşları ise inanamadılar. Bir çoğu bunun gerçek olamayacağını düşündüler. Bu ani ölüm büyük şaşkınlık ve üzüntüye neden oldu.

Köyü’nde toprağa verildi

Çektiği mesajla öleceğini bilen Nezahat Altun’un ani ölümü Şavşat’ı yasa boğdu. Hiçbir kimsenin inanmak istemediği ölüm haberi tüm Artvin’de üzüntüyle karşılandı. 26 Temmuz 2015 Pazar günü Şavşat Dutlu köyünde hüzün hakimdi. Nezahat Altun’u yolcu etmek için yüzlerce kişi Dutlu köyüne gelmişti. Nezahat Altun, burada gözyaşları arasında toprağa verildi. Onu toprağa veren sevenleri ise hem şaşkın hem de hüzünlüydü.

Vahap Koçak: Yok böyle bir şey, halen inanamıyorum.

Nezahat Altun’un ‘Öleceğim’ şeklindeki mesajı alanlardan biri İstanbul’da merkezi bulunan Engelli Aileleri Güçlendirme Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Vahap Koçak’a da çekmişti. Koçak’da şaka olarak algılayanlardandı. Koçak, yaptığı açıklamada; “ Halen inanamıyorum. Bana Cumartesi günü saat 9.30’da fotoğrafını gönderdi ve altında ‘öleceğim’ diye mesaj yazıyordu. Öleceğini yazmıştı. Şaka yapıyorsun demiştim. Telefondan aradım. Merak etmemesini ve iyileşeceğini ve kötü bir şeyinin olmadığını söylemiştim. Sonra ölüm haberini aldım. Halen inanamıyorum. Bu nasıl bir his. Öleceğini hissetmişti. Zaten çok iyi niyetli, pırıl pırıl bir insandı. Herkes onu sever ve sayardı. Ölümü herkesi üzdü. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

0 comments