ESKİ DOSTLAR BULUŞTU

2010 yılında özelleşen Artvin Çoruh Elektrik Kurumu çalışanları özelleşmenin ardından çeşitli il, ilçe ve kurumlara atandı. Aradan geçen dört yıla rağmen birbirleri ile olan bağlantılarını kesmeyen işçiler Kafkasör Mesire alanında tertip edilen piknikte buluşarak eski günleri yâd ettiler. Önceki gün sabah saatlerinde Otopark önünde bir araya gelen yaklaşık 60 işçi konvoy halinde Kafaksör’e hareket ettiler. […]

1 (1)

2010 yılında özelleşen Artvin Çoruh Elektrik Kurumu çalışanları özelleşmenin ardından çeşitli il, ilçe ve kurumlara atandı. Aradan geçen dört yıla rağmen birbirleri ile olan bağlantılarını kesmeyen işçiler Kafkasör Mesire alanında tertip edilen piknikte buluşarak eski günleri yâd ettiler.

Önceki gün sabah saatlerinde Otopark önünde bir araya gelen yaklaşık 60 işçi konvoy halinde Kafaksör’e hareket ettiler. Havanında güzel olmasını fırsat bilen işçiler Kafkasör’de doğa yürüyüşü yaptılar. Daha sonra piknik alanında toplanarak yemek yiyip hasret giderdiler.

Organizasyonu yapan Ahmet Açıkgöz ve Mustafa Bayraktutan gazetemize yaptıkları açıklamada; Dört yıl önce bir arada çalıştığımız arkadaşlarımız. Bu zaman zarfında zaman zaman görüştük ve irtibatımızı koparmadık. Bu organizasyonu yaparken tüm arkadaşlarımızı teker teker aradık ve davet ettik. Şehir dışından ilçelerden bu piknik için gelen arkadaşlarımız var. Biz bu daveti kırmayıp gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bir sonra ki yıl da bu etkinliği biraz daha kapsamlı yapacağız ve işçi arkadaşlarımız bu pikniğe eş ve çocukları ile de katılabilecek. Ayrıca burada bizimle olan Dost Artvin Gazetesi ekibine de teşekkür ediyoruz” dediler.

Piknik esnasında fazla gelen yiyecekleri aynı amaçla Kafkasör’e gelen vatandaşlara dağıtan işçilerin yardımseverliği ve sıcaklığı da takdir topladı. Yaklaşık 6 saat süren pikniğin sonunda hatıra fotoğrafı çektirmek için bir araya gelen gruba bir konuşma yapan Kemal Aşıkoğlu, bu güne katılan işçilere teşekkür ederek, bu tür birlikteliklerin ileriki zamanlarda da devam edeceğini söyledi.

İşçiler ayrıca soma da ki yaşanan faciayı da unutmayarak piknikte herhangi bir eğlence yapmadı.

1 (9) 1 (8) 1 (7) 1 (6) 1 (5) 1 (4) 1 (3) 1 (2)

0 comments