ETİ Bakır’dan “Artvin halkı Cengiz’in billoardlarını yırttı” haberine çok sert cevap geldi!

Etibakır: Bilboardları yırtan Artvin halkı değil, Almanlarla işbirliği yapan bir takım STK’ların militanlarıdır. Cerattepe Artvin’in gündeminde yerini almaya devam ediyor. Son olarak maden şirketi tarafından Artvin’in bazı bölgelerinde bulunan bilbordlara asılan şirkette çalışmak için iş başvurusunda bulunan 3 bin 200 kişiye teşekkür edilen ilan afişleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yırtılmıştı. Yaşanan bu gelişmeden sonra […]

Etibakır: Bilboardları yırtan Artvin halkı değil, Almanlarla işbirliği yapan bir takım STK’ların militanlarıdır.
Cerattepe Artvin’in gündeminde yerini almaya devam ediyor. Son olarak maden şirketi tarafından Artvin’in bazı bölgelerinde bulunan bilbordlara asılan şirkette çalışmak için iş başvurusunda bulunan 3 bin 200 kişiye teşekkür edilen ilan afişleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yırtılmıştı. Yaşanan bu gelişmeden sonra bazı haber kuruluşlarında ‘Artvin halkı Cengiz’in bilbordlarını yırttı’ şeklinde haberler yapılmıştı. Yapılan bu haberlerin ardından da ETİ Bakır Maden Şirketi tarafından açıklama yayınlandı. Yayınlanan açıklamada sert eleştirilerde bulunulurken, “Billboardları yırtan Artvin halkı değil, Artvin halkının rızkını, ekmeğini, geleceğini çalmaya çalışan Almanlarla işbirliği yapan bir takım STK’ların militanlarıdır” denilerek sert bir dille haber yalanlandı.  ETİ Bakır tarafından yapılan açıklamada; “ Uzun zamandır hepimiz biliyoruz ki, Türkiye’deki yatırımları engellemek adına ciddi bir Alman çabası var. Üçüncü havalimanı, enerji yatırımları gibi bir çok konuda Alman oyunları ile karşı karşıyayız. Artvin’de bu oyunlardan nasibi alıyor. Almanya, Türkiye’nin kendi yeten bir ülke olmasının önüne geçmek ve kendisiyle süren ticari ilişkilerin azalacağı kaygısı ile, karışıklık çıkarmak istediği yerlerde ki, bazı STK ve grupları kullanarak, çeşitli yardımlarda bulunarak eylemler yaptırmaktadır. Herkes Artvin’de ki bu grupların ve STK’nın kim olduğunu çok iyi biliyor. Ülkesini çok seven devletlerine her zaman destek olan Artvin halkının bu oyunları 7 Mart gecesi fark ettiğini, Artvin’e soktukları teröristlere KOBANİ NE İSE CERATTEPE de odur pankartı açtırdıklarını, Artvin’de kan çıkması için adeta el ovuşturduklarını hepimiz gördük yaşadık” denildi.

ETİ Bakır: Asla vazgeçmeyeceğiz
Açıklamanın devamında; ise ETİ Bakır’ın doğru bilgilendirmekten asla vazgeçilmeyeceğine vurgu yapılırken; “ETİ Bakır olarak, biz Artvin halkına hizmet etmekten, doğru bilgilendirmekten asla vazgeçmeyeceğiz.
Bin defa yırtsalar parçalasalar biz bin kere gene asacağız, vazgeçmeyeceğiz. İyilerde kötüler kadar güçlü olmalı kararlı olmalı. Bizi güzel Artvin’imizi Alman maşalarına bırakmayacağız. İnadına hizmet edeceğiz, inadına daha çok çalışacağız. Biz Milli bir şirketiz, yatırımlarımızı ülkemizin topraklarına yapmaya devam edeceğiz.
Herkes çok yakında meselenin maden meselesi olmadığını çok daha iyi anlayacaktır” denildi.

Haber/Çoruh Postası
13393024_10154215971367020_1417418723_n 13407417_10154215843787020_371343312_n 13407478_10154215966512020_2115904481_n

 

0 comments