Etibakır’dan iş başvurusu yapan Artvin halkına teşekkür etti!

‘Artvin Milli Değerine Sahip Çıkıyor’ Artvin Cerattepe’de Madencilik Faaliyetleri yapmak üzere çalışmalarını gerçekleştiren Etibakır Madencilik A.Ş. yayınladığı ilan ile iş başvurusunda bulunan 3 Bin 200 Artvinli’ye teşekkür etti. Şirket tarafından yayınlanan teşekkür ilanında iş başvurusu yapan Artvin halkına teşekkür edilmesinin yanı sıra ‘Artvin Milli Değerine Sahip Çıkıyor’ vurgusu da yapıldı. Artvin Cerattepe’de madencilik faaliyetleri gerek ilin […]

Murgul Konsantratör Tesisi

‘Artvin Milli Değerine Sahip Çıkıyor’ Artvin Cerattepe’de Madencilik Faaliyetleri yapmak üzere çalışmalarını gerçekleştiren Etibakır Madencilik A.Ş. yayınladığı ilan ile iş başvurusunda bulunan 3 Bin 200 Artvinli’ye teşekkür etti. Şirket tarafından yayınlanan teşekkür ilanında iş başvurusu yapan Artvin halkına teşekkür edilmesinin yanı sıra ‘Artvin Milli Değerine Sahip Çıkıyor’ vurgusu da yapıldı.

Artvin Cerattepe’de madencilik faaliyetleri gerek ilin gerekse de ülkenin gündeminden düşmüyor. Madencilik faaliyetlerine ilişkin her gün yeni bir gelişmenin yaşandığı Artvin’de yerel ve ulusal basında konuyu gündeminde tutmayı sürdürüyor. Böylesine önemli gündem maddesi olan madencilik faaliyetlerine ilişkin Etibakır Madencilik A.Ş.’den gündemi etkileyecek yeni bir açıklama geldi. Madencilik faaliyetlerine Artvin halkının tümü karşıymış gibi oluşturulmaya çalışılan algının karşısında yayınladığı ilan ile Artvinli olan ve Artvin’de ikamet eden 3 Bin 200 kişinin Artvin Cerattepe Maden Projesi’nde çalışmak üzere başvurduğu ilan yoluyla kamuoyuna duyuruldu.

Etibakır Maden İşletmeleri A.Ş.’den yine değişik bir hamle geldi. Bugüne kadar gerek Murgul’da gerekse de Samsun ve Küre’de yaptığı madencilik faaliyetleri ile ülkemizde ses getiren Etibakır Maden İşletmeleri A.Ş., Artvin’de de yine üst düzey bir madencilik yapma iddiasında. Bugüne kadar işlettiği madenlerde istihdama yaptığı katkılar, madencilik faaliyetlerinin yapıldığı bölgeler ile ülke ekonomisine sağladığı girdiler ile adından bahsettiren Etibakır A.Ş.de çalışmak için her yıl on binlerce insanın şirket genel merkezine başvurduğu bilinen bir gerçek. Bu gerçekten yola çıkan Artvinlilerde Artvin’deki madencilik faaliyetlerinde çalışmak için şirkete iş başvurusunda bulunarak şirkette kariyer yapmak ve madencilik faaliyetlerine katkı sağlamak istiyorlar. Yapılan başvuruların sayısı 3 bin 200’ü geçerken şirkete başvurularında gün geçtikçe arttığı ifade ediliyor. Faaliyete geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlaması beklenen Artvin Cerattepe Projesi’nde çalışmak isteyen Artvinlilerin sayısının 3 bin 200’ü aşması üzerine şirket tarafından teşekkür ilanı yayınlanarak iş başvurusu yapan Artvinlilere teşekkür edildi. Şirkete olan güvenin ortaya konulduğu başvuruların sayısının yüksekliği dikkatlerden kaçmazken, Artvin halkının tamamının madene karşıymış gibi gösterilmesine de 3 bin 200 iş başvurusu bir nevi cevap oldu.

Etibakır A.Ş.’den Artvin Halkına Teşekkür

Etibakır A.Ş. tarafından yerel ve ulusal medya aracılığıyla yapılan teşekkür ilanında; ‘Artvin Milli Değerine Sahip Çıkıyor’ vurgusu yapıldı. Teşekkür ilanında ayrıca ‘Artvin ve Doğa’nın Dostu Cerattepe’de Çalışmak İçin Başvuran 3.200 Artvin’li Kardeşimize Şükranlarımızı Sunuyoruz’ ifadeleri kullanıldı.

Yayınlanan bu ilan Artvin’de gündemi değiştirmesi bekleniyor.

Kaynak: Çoruh Postası

etibakir3

Murgul Konsantratör Tesisi
Murgul Konsantratör Tesisi

jepeg ilan

0 comments