Etibakır’dan “Meslek Edindirme Kursları!”

Artvin’de maden projesinde çalışmak için başvuran kişilere meslek edindirilmeye özendiriliyor Artvin Cerattepe Projesi’nde çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilere iş deneyimi ve meslek kazanımlarını sağlamak için Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan 10 branştaki meslek kurslarına katılmaları yönünde çağrıda bulunuldu. Etibakır Maden İşletmeleri A.Ş. kendilerine iş başvurusunda bulunan kişilerin Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan bu kurslara katılarak […]

13876147_1167358299974389_2283827303018644559_n

Artvin’de maden projesinde çalışmak için başvuran kişilere meslek edindirilmeye özendiriliyor Artvin Cerattepe Projesi’nde çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilere iş deneyimi ve meslek kazanımlarını sağlamak için Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan 10 branştaki meslek kurslarına katılmaları yönünde çağrıda bulunuldu. Etibakır Maden İşletmeleri A.Ş. kendilerine iş başvurusunda bulunan kişilerin Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan bu kurslara katılarak belge almaları yönünde çağrıda bulunarak iş başvurusunda bulunanların belge olarak meslek edinmeleri için özendiriliyor.

Halk Eğitim Merkezi 10 Branşta Kurs Açıyor

Artvin Halk Eğitim Merkezi 10 Branşta kurs açmaya karar verdi. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Otomotiv Lastik Onarımcısı, Loder İş Makinesi Operatörü, Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Kaynakçılık, Beton Püskürtme Makineleri Operatörü (Robot), Kazıcı-Zemin Delgi Delik Delme (Sondaj) Operatörü, Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Mekanik Nezaretçiliği, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Makine Bakım ve Onarım, Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Topografya Hizmetleri (Topoğraf), Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Kazı, Tahkimat, Söküm İşleri (Tahkimatçı), Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Otomotiv Elektromekaniği (Oto Elektrik) branşlarında açılacak kurslarda eğitim verilecek. Yetkili ve alanlarında uzman kişiler tarafından verilecek olan eğitimlere katılarak başarılı olan kursiyerlere belgeler verilecek.

Etibakır A.Ş. Sertifikalı Kişilere Öncelik Tanıyacak

Etibakır Maden İşletmeleri’nden Artvin’de bir yenilik daha. Artvin Cerattepe Projesi’nde çalışmak için kendilerine iş başvurusunda bulunan işçilerin iş deneyimi kazanmaları ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla özendirme çalışmasında bulunuluyor. Şirket yetkilileri tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen mülakatlarda iş başvurusunda bulunan işçilerin belgeli kişilerin sayısının az olması ve iş tecrübe eksikliklerin olması nedeniyle Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan bu kurslara başvurarak eğitim görmeleri talep edilerek işçilerin meslek sahibi olduklarına dayalı belgeleri almaları konusunda çağrıda bulunuldu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Artvin Cerattepe Projesi başladığı zaman alınacak olan işçilerin meslek sahibi olmaları ve sahibi oldukları mesleği belgelemelerinin kendilerine avantaj tanıması nedeniyle işçilere bu çağrıda bulunuldu. İşçilerin Halk Eğitim Merkezi’ne müracaat ederek 10 branşta açılan kurslara katılarak sertifika alan işçilerin iş deneyimi açısından daha uygun görülerek işlere yerleştirilebilecekleri yönünde yapılan çağrıya işçilerin uymaları noktasında gerek mülakatlarda gerekse de atılan mesajda telkinlerde bulunulduğu belirtildi.

Yapılan bu çağrıya uyan kişilerin sadece Etibakır bünyesinde değil farklı şirketlerde de meslek sahibi olduklarını ispatlayan belgelerle kolaylıkla iş bulabileceklerinin vurgulanmasının yanı sıra bu kurslara katılacak olan işçilerin meslek sahibi olmalarının kendi menfaatleri açısından da yarar getireceğinin vurgulandığı de öğrenildi.

 

0 comments