Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumlan Yönetmeliğinin 58.maddesi hükümleri doğrultusunda toplanan İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonunun uygulamaya yönelik almış olduğu kararlar: 1-Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması amacıyla Hediyelik Ahşap Eşya Yapımcısı kurslarının açılması, kurslarda elde edilen ürünlerin pazarlaması konusunda Hopa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ile işbirliği yapılması. 2- […]

1

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumlan Yönetmeliğinin 58.maddesi hükümleri doğrultusunda toplanan İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonunun uygulamaya yönelik almış olduğu kararlar: 1-Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması amacıyla Hediyelik Ahşap Eşya Yapımcısı kurslarının açılması, kurslarda elde edilen ürünlerin pazarlaması konusunda Hopa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ile işbirliği yapılması.
2- Okuryazar belgesi olmayıp okuma yazmayı bilen kişilere haftanın her salı ve perşembe gününde Okuma Yazma 1.Kademe Seviye Tespit Sınavının yapılması.
3-Türkiye İş Kurumu işbirliği ile Hediyelik Ahşap Eşya Yapımcısı, Deri Aksesuar Yapımı, Hasta ve Yaşlı Bakımı kurslarını açılması.
4-Yılsonu sergisinin Kaymakamlık önündeki meydan ve park alanında yapılması.

 

0 comments