Hopa’da sağlık teknisyeni Casim Yıldırım sevenlerini üzdü!

Hopa Devlet Hastanesinin sevilen simalarından Teknisyen Casim Yıldıran (58) sevenlerini üzdü. Böbrek hastalığı çeken Yıldıran geçtiğimiz yıllarda yine kendisi gibi sağlıkçı olan eşinin verdiği böbrek ile hayata bir nebze olsun tutunmuştu. Daha sonra Safra kesesinden rahatsızlanan Yıldıran geçirdiği ameliyat sonrası safra kesesini de aldırmıştı. Casim Yıldıran tüm bunların üstesinden gelmesini bildi ama bu defa onu […]

hopa devlet hastanesinde anma copy

Hopa Devlet Hastanesinin sevilen simalarından Teknisyen Casim Yıldıran (58) sevenlerini üzdü. Böbrek hastalığı çeken Yıldıran geçtiğimiz yıllarda yine kendisi gibi sağlıkçı olan eşinin verdiği böbrek ile hayata bir nebze olsun tutunmuştu. Daha sonra Safra kesesinden rahatsızlanan Yıldıran geçirdiği ameliyat sonrası safra kesesini de aldırmıştı.

Casim Yıldıran tüm bunların üstesinden gelmesini bildi ama bu defa onu yakalayan Kalp’i oldu. Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Yıldıran için 1988 yılından bu tarafa çalıştığı Hopa Devlet Hastanesi önünde bir anma gerçekleştirildi. Burada Yıldıran’ın yaşamı ve hayatından kısa kesitler anlatıldıktan sonra Merkez Camiine cenazesi getirildi. Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihanında katıldığı cenaze törenine sağlıkçılar, aile yakınları ve Yıldıran tanıyan tüm sevenleri son yolculuğunda onu yalnız bırakmayarak haklarını helal ettiler.

Hopa İlçe Müftüsü Selami Aydın’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası Casim Yıldıran’ın cenazesi doğduğu köy olan Eşmekaya köyüne götürülerek burada ailesinin ve yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

Casim Yıldıran evli ve 4 çocuk babası idi.

0 comments