Hopalı nakliyeciler sıkıntılı… (komşu dediğin, bunu yapmamalı)

Hopalı Nakliyeciler, Gürcü yetkilerle varılan anlaşmanın, yine Gürcü Gümrüklerinde uygulanmamasına tepki gösterdiler. Hopalı nakliyecilerin sıkıntıları bir türlü bitmiyor. Daha önce gerek Sarp Sınır Kapısı’nda ve gerekse Gürcü tarafında kendilerine haksızlık yapıldığını söyleyerek eylem yapan Nakliyecilerin eylemleri verilen sözler üzerine sona erdirilmişti. Hopalı nakliyeciler Gürcü tarafınca verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade ederek Hopa TSO’ da yeniden bir […]

1 (2)

Hopalı Nakliyeciler, Gürcü yetkilerle varılan anlaşmanın, yine Gürcü Gümrüklerinde uygulanmamasına tepki gösterdiler. Hopalı nakliyecilerin sıkıntıları bir türlü bitmiyor. Daha önce gerek Sarp Sınır Kapısı’nda ve gerekse Gürcü tarafında kendilerine haksızlık yapıldığını söyleyerek eylem yapan Nakliyecilerin eylemleri verilen sözler üzerine sona erdirilmişti.

Hopalı nakliyeciler Gürcü tarafınca verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade ederek Hopa TSO’ da yeniden bir araya geldiler. Nakliyeciler sorunlarına çözüm bulunması ve verilen sözlerin yerine getirilerek Gürcü Gümrüklerinde Türk nakliyecilere haksız muamele yapılmaması için oda yönetiminin yeniden girişimlerde bulunmasını talep ettiler. Dolu araçların Tiflis gümrüğünde haksız şekilde bekletilip yüklerinin boşaltılarak standart prosedürlerin dışında kontrollerden geçirildiklerini ifade eden nakliyeciler bu sorunun derhal giderilmesi gerektiğini 15-20 gün arası araçlarının Tiflis’te bekletildiğini ifade ettiler.

Konu ile ilgili görüş alış verişinin yapıldığı toplantıda ilgili makamlarla iletişime geçilerek iki ülke arasında bu uygulamalar konusunda yapılan anlaşmanın temin edilerek Başkonsolosluk ve Büyükelçilik üzerinden Gürcü yetkililerle görüşme yapılmasına karar verildi.

Hopalı İşadamları Yeniden İran’a Gidiyor

Daha sonra Hopa TSO tarafından Eylül ayı için planlanan İran İş Seyahati hakkında Oda Başkanı Osman Akyürek katılımcılara bilgi vererek seyahatin iş potansiyelinin artırılması açısından son derece önemli olduğunu vurguladı ve 22 Temmuz tarihine kadar İran ziyaretine katılmak isteyen üyelerin Oda’ya başvurabileceklerinin ifade edilmesi ardından toplantıda sona erdi.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4)

0 comments