Hopa’nın “Ebe”leri!

Hopa Devlet Hastanesi Ebeler Haftası nedeniyle program düzenledi. Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Volkan Tüysüz; “Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görev ifa etmektedirler Eline doğduğumuz,  dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız ve çok özel anlarımızı paylaştığımız insanlardır ebelerimiz. 21-28 Nisan […]

1 (1)

Hopa Devlet Hastanesi Ebeler Haftası nedeniyle program düzenledi. Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Volkan Tüysüz; “Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görev ifa etmektedirler Eline doğduğumuz,  dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız ve çok özel anlarımızı paylaştığımız insanlardır ebelerimiz.

21-28 Nisan tarihleri arasında kutlanan Ebeler Haftası münasebetiyle yönetim olarak bizler başta Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Sonnur Yazıcı olmak üzere tüm ebe arkadaşlarımızın bu haftasını kutlar çalışmalarında başarılar dileriz”.dedi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sonnur Yazıcı’da yaptığı açıklama da “Kadın, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, doğumda bir annenin acısını dindirmeleri onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle tüm ebe arkadaşlarımın bu güzel haftasını kutlarım” dedi.

Hopa Devlet Hastanesi yönetimi de hastanelerinde görev yapan tüm ebelere çiçek verdi ve ardından ebe’lik hizmetlerindeki başarılı çalışmalarından dolayı ebe’lere başarı belgeleri verildi.

1 (1) 1 (2) 1 (3)

 

0 comments