KADİR TOPBAŞ PROJE EKİBİNİ ARTVİN’DE

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin’in şehir sorunlarını incelemek, öncelikli sorunları tespit ederek Artvin’in gelecek vizyonunu gerçekleştirmeye dönük projeler oluşturmak amacıyla Belediyecilik alanında uzman bir heyetini Artvin’e gönderdi. Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. E. Erkan Balta, Kadir Topbaş’ın göndermiş olduğu uzman heyetinin Artvin’e gelişi hususunda açıklamada bulunarak gelen mevcut heyet ile Artvin’in […]

1 (4)

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin’in şehir sorunlarını incelemek, öncelikli sorunları tespit ederek Artvin’in gelecek vizyonunu gerçekleştirmeye dönük projeler oluşturmak amacıyla Belediyecilik alanında uzman bir heyetini Artvin’e gönderdi. Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. E. Erkan Balta, Kadir Topbaş’ın göndermiş olduğu uzman heyetinin Artvin’e gelişi hususunda açıklamada bulunarak gelen mevcut heyet ile Artvin’in mevcut sorunları ve gelecekte Artvin’in yaşam standardını yükseltmek için toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Balta, açıklamalarında; “İBB Başkanımız Sayın Kadir Topbaş bugüne kadar her konuda Artvin’e sahip çıktığı gibi bugünden sonrada Artvin’in yanında olduğunu her vesile ile ortaya koymaktadır. Geçen hafta Pazar günü milletvekilimiz İsrafil Kışla ve Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocatepe ile birlikte Kadir Başkanımız İstanbul’da bizleri kabul etti. İki saatin üzerinde Artvin’in mevcut sorunları ve gelecekte Artvin’in yaşam standardı yüksek bir şehir haline getirebilmek için neler yapılabileceği konusunda toplantı yaptık. Sayın Başkanımız bu hafta, ulaşım, altyapı, şehir planlama, proje alanlarında uzman ve uzun yıllar belediyecilik tecrübesi olan bir heyeti Artvin’e gönderdi.  Gelen heyet iki gün Artvin’de incelemelerde bulundu. Artvin’in ulaşımdan çöp meselesine; altyapı sorunlarından imar sorunlarına; su meselesinden mahalle mahalle otopark ihtiyaçlarına; mezbahana ihtiyacından şehir merkezinde sosyal alanlar oluşturma konusuna varıncaya kadar Artvin için önemli olan her konuda incelemelerde bulundular ve gerekli bilgi ve verileri topladılar.” dedi.

Ergün Turan: Üzülerek söylüyorum ki Artvinliler Belediyecilik görmemişsiniz
Heyet çalışmaları yaptıktan sonra Artvin’den ayrılırken Heyette bulunan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Ak Parti grup başkan vekili Ergün Turan ise açıklamasında;  “Üzülerek söylüyorum ki siz Artvinliler olarak Belediyecilik görmemişsiniz. Ben 15 yıldır İstanbul Büyükşehir’de Meclis Başkanlığı veya Grup Başkan vekilliği görevini yürütüyorum. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrini gördüm ve belediyecilik yönüyle incelemelerde bulundum. Şunu net olarak söyleyeyim ki Artvin Belediyecilik yönüyle yatırım anlamında da hizmet anlamında da çok kötü durumda.  Bakın burası Ak Partili bir belediye olsa da aynı şeyi söylerdim. Ak Partili bir belediyenin bulunduğu bir şehri ziyaret ettiğimde eğer belediyecilik yönüyle başarısızsa bunu da çekinmeden söylerim. Artvin çok hoş ve orijinal bir şehir olabilirdi ancak bunun için hiçbir şey yapılmış değil. Sayın Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olması sizin için büyük şans biz yapmış olduğumuz tespitlere göre gerekli hazırlıkları yapıp bunları sizlere ve Sayın Kadir Topbaş’ın yapılabilecek projeleri bildireceğiz. Belediyeyi kazanmanız halinde Artvin için yeni bir çığır açılacağı muhakkak çünkü Kadir Bey arkanızda olduktan sonra ki arkanızda bizi buraya bunun için gönderdi önümüzdeki dönem Artvin’in altın çağı olur” dedi.

Heyetin gelmesi vesilesiyle Artvin adına bende hayret ve üzüntü içinde kaldım. Sayın Kadir Topbaş heyet gelmeden, Artvin’in hali hazır planları, imar planları, mülkiyet paftaları gibi bazı dokümanları hazırlamamı istemişti. Fakat bunların hiçbirinin Artvin’de bulunmadığını gördük. Bu Artvin adına üzücü bir durumdur. Heyeti Artvin’de gezdirirken çok küçük maliyetlerle yapılabilecek o kadar çok eksiklik gördük ki geçen yılların Artvin’in için ne büyük kayıp olduğunu daha iyi anladık.

Fakat Mehmet Kocatepe’nin Artvin Belediye Başkanı olması ile birlikte Kadir Başkanımızın da desteği ile Artvin’in kayıp yıllarını en hızlı şekilde telafi edip hatta Artvin’i hayallerimizin de ilerisine taşıyacağımıza yürükten inanmaktayım” diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelen heyet çalışmalarını tamamladıktan sonra projeleri hazırlayarak kamuoyuna da duyurulacağı belirtildi.

 

0 comments