Kafkasör hazırlıkları sürüyor

Bu yıl 34.cüsü düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali heyecanı şimdiden doruğa çıktı. Şehrin dört bir yanında Kafkasör Festivali hazırlıkları gerçekleştirilirken, 18-22 Haziran 2014 günlerinde düzenlenecek festival için bu yıl itinalı çalışma sürdürülüyor. 34.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıkları sürdürülüyor. Bu sene 5 güne çıkarılan festivalde ilk 3 gün Çarşı Merkez’de, son […]

1 (6)

Bu yıl 34.cüsü düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali heyecanı şimdiden doruğa çıktı. Şehrin dört bir yanında Kafkasör Festivali hazırlıkları gerçekleştirilirken, 18-22 Haziran 2014 günlerinde düzenlenecek festival için bu yıl itinalı çalışma sürdürülüyor. 34.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıkları sürdürülüyor. Bu sene 5 güne çıkarılan festivalde ilk 3 gün Çarşı Merkez’de, son iki gün ise etkinlikler Kafkasör’de gerçekleştirilecek. Festivalin 5 güne çıkması ile birlikte şehrin etkinliklere hazırlanması da zaman alıyor. Bu nedenden dolayı işi sıkı tutan Artvin Belediye başkanlığı festivale destekçi kuruluşlar ile Festival Hazırlık Komisyonu aracılığıyla Kafkasör hazırlıkları madde madde takip ediliyor. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de hazırlıkları bizzat yerinde denetlerken, Kafkasör Yaylası’ndaki düzenleme çalışmaları da hızlı bir şekilde yapılıyor.

Bordür Taşları Boyanıyor

Kafkasör Yaylası ve Şehir Merkezi’nde ağırlıklı bir biçimde gerçekleştirilen 34.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıklarının şehir merkezindeki hazırlıkları da hızlandırıldı. Kafkasör Festivali dolayısıyla ilimize gelecek yerli ve yabancı turistler için şehrin görünümünün de güzelleştirilmesine çalışılıyor. Çevre temizliği, boyama çalışmaları ile birlikte kaldırımlardaki bordür taşları boyama ve düzenleme çalışmaları da hızlandırılmış durumda. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, çalışmaları bizzat yerinde incelerken, çalışmaların daha titiz ve hassasiyetle gerçekleştirilmesini işçilerden istedi. Başkan Kocatepe, burada kendisini takip eden basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çalışmaların Kafkasör Festivali’ne yetiştirileceğini ve şehrin bütünüyle temiz, yeşil ve düzenli gözükmesi için kısa bir zaman kalmasına rağmen tüm gayretin gösterildiğini söyledi. Kafkasör Yaylası’nda da düzenlenen çalışmalar ile de arena ve mesire alanlarında çeşitli düzenlemelerin yapıldığını ve özelliklede arena çevresinde yeni yol, arena içi düzenleme, arena oturaklarında ve ışıklarında yenileme çalışmaların yanı sıra Kafkasör’e çıkış ve dönüş yolunda asfaltlama çalışmalarının da hızlandırılmış bir biçimde sürdürüldüğünü ifade etti. Başkan Kocatepe, Artvin Valiliği başta olmak üzere Artvin’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile STK’ların el ele verdiğini ve 34.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nin amacına uygun bir festivali başarıyla gerçekleştireceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

Kafkasör Yaylası da Festivale Hazırlanıyor

Festivalin son iki gününün Kafkasör Yaylası’nda gerçekleştiriliyor olması nedeniyle Kafkasör Yaylası’nda da çalışmalar yoğun bir biçimde sürdürülüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ın koordinesinde çalışan ekipler Kafkasör Festivali boyunca katılımcıların rahat edebilmeleri, güvenli bir biçimde eğlenmeleri ve festivalde trafik sorunu yaşamamaları için çeşitli önlemlere göre festival alanı ve çevresini düzenliyor. Bir taraftan da İl Özel İdare Genel Sekreterliği de Kafkasör Yaylası’na çıkış ve iniş yolunda yol genişleme, düzeltme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Artvin Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de desteklediği çalışmalar kapsamında asfaltlama çalışmalarının da festival haftasına kadar tamamlanmasının hedeflendiği açıklandı.

Kafkasör yaylasında ayrıca, ” Kafkasör anayolunun asfalt kaplama, arenaya giden tek yönlü Alternatif yol yapılarak sergi döşeme, tuvaletlerin düzenlenmesi ve yeni tuvaletlerin konulması, arenanın altında bilinen büyük yeşil alana konser alanı olarak belirlenmesi ve buna göre düzenleme, Arenanın korkuluk demirlerinin kaynak yapılıp boyanması, arenaya ek tribün inşa edilmesi, basın tribünün inşa edilmesi,  yeni çadır ve araç park yerleri yapılması, arena civarında düzenleme ve yenileme çalışmaları, piknik alanlarında düzenleme ve tadilatlar, belediye ve diğer konuk evlerinin tadilatı” gibi çalışmalar gerçekleştirildi.

Festival öncesinde gerçekleştirilen kültürel, sosyal ve sanatsal hazırlıkların dışında yapılan fiziksel hazırlıklarla birlikte festival havasına Artvin’in daha erken girmesi bekleniyor.

 

0 comments