Kemalpaşa da “Maden’de sessiz kalmadı!

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı yöre sakinlerinin mücadelesi aralıksız sürüyor. Bu sabah erken saatlerde yaylaya çıkan çevreciler araçlarını yola park etti, Orman Bölge Müdürlüğü ve maden şirketinin araçlarının geçişine izin vermedi. Artvin’in Kemalpaşa Beldesi sakinleri “Artvin’e sahip Çık” çığlığına duyarsız kalmadı. Bir grup Kemalpaşalı çevreci, Artvin Carettepe’ye gelerek, “Artvin’e Maden İstemiyoruz” eyleminde nöbet tutanlara destek verdi. Tüm […]

artvinmaden

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı yöre sakinlerinin mücadelesi aralıksız sürüyor. Bu sabah erken saatlerde yaylaya çıkan çevreciler araçlarını yola park etti, Orman Bölge Müdürlüğü ve maden şirketinin araçlarının geçişine izin vermedi. Artvin’in Kemalpaşa Beldesi sakinleri “Artvin’e sahip Çık” çığlığına duyarsız kalmadı. Bir grup Kemalpaşalı çevreci, Artvin Carettepe’ye gelerek, “Artvin’e Maden İstemiyoruz” eyleminde nöbet tutanlara destek verdi. Tüm Türkiye’de yankı bulan eylemlere Artvin halkı yüzde yüz destek verdi. Dünyanın 100 doğal ormanından birinin bulunduğu Artvin Cerattepe’de bölge halkının tüm itirazlarına karşın Cengiz Holding’in yapmayı planladığı bakır madeni işletmesi için ısrarını sürdürüyor.Artvin halkı,”dağılmayacağız, ölümüne buradayız” yanıtını verdi.

DEMİRTAŞ: ARTVİN HALKI YALNIZ OLMADIĞINIZI BİLİN  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter hesabından çevrecilere şu sözlerle destek verdi: ”Cerattepe için direnen Artvin halkı! yalnız olmadığınızı bilin, direnenler kazanır”

11053266_140413896290078_7797639539657516112_n

0 comments