Mahalle sakinlerinden gece yarısı köpek kurtarma operasyonu

Artvin Merkez’de Orta Mahalle Tahsin Baba Sokakta 25 Aralık 2013 Çarşamba günü 01.00’da bir haftalık köpek yavrusu mahalle sakinlerinin duyarlılığı sonucunda kurtarıldı. Artvin Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de katıldığı ve mutlu son bulan köpek kurtarma operasyonu sonrasında kendisini kurtaran kişiler tarafından önce ısıtıldı ardından da karnı doyurularak yeniden hayata bağlandı. Tahsin Baba Sokak’ta gecenin ilerleyen saatlerinde […]

fotoğraf4124

Artvin Merkez’de Orta Mahalle Tahsin Baba Sokakta 25 Aralık 2013 Çarşamba günü 01.00’da bir haftalık köpek yavrusu mahalle sakinlerinin duyarlılığı sonucunda kurtarıldı. Artvin Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de katıldığı ve mutlu son bulan köpek kurtarma operasyonu sonrasında kendisini kurtaran kişiler tarafından önce ısıtıldı ardından da karnı doyurularak yeniden hayata bağlandı.

Tahsin Baba Sokak’ta gecenin ilerleyen saatlerinde sessizliği acı acı inleyen bir köpek yavrusunun sesi bozdu. Ayrıca yavrusu için havlayan köpeğinde çıkardığı sesler Tahsin Baba Sokak İnal Apartmanındaki duyarlı vatandaşları harekete geçirdi. Apartman sakinlerinden Faruk Gökdemir ve Tolga Gül, köpek sesi karşısında daha fazla duyarsız kalamayarak sesin geldiği yeri araştırmaya başladılar. Bu sırada Artvin İtfaiyesine de haber verildi. Apartman sakini Faruk Gökdemir ve Tolga Gül, itfaiyenin gelmesini beklemeden yavru köpeğin sesinin geldiği yere doğru dik ve yamaç arazide güçlükle ilerleyerek yavru köpeğin yerini tespit ettiler. Sesin geldiği bölgede bulunan bir köpek kulübesinin arka kısmında sıkışmış bir vaziyette bulunan köpek yavrusu Faruk Gökdemir tarafından sıkıştığı yerden çıkartıldı. Bu sırada yavru köpeğin annesi olduğu sanılan zincirle bağlı köpeğin yavrusunu kurtarmaya gelenlere tepki göstermemesi ve havlamaması dikkatlerden kaçmazken, Gökdemir ve Gül, yanlarında getirdikleri örtüye yavru köpeği alarak dik yamaçtan yine güçlükle İnal Apartmanının önüne kadar çıktılar. Bu sırada Artvin İtfaiye ekipleri de olay yerine gelirlerken, yavru köpek itfaiye ekipleri ile apartman sakinleri tarafından önce örtüler vasıtasıyla ısıtıldı. Ardından karnı süt ile doyurulan yavru köpeğin geceyi nerede geçireceğine dair görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler sonucunda onu sıkıştığı yerden kurtaran Faruk Gökdemir’in köpeği evine götürmesi kararlaştırılırken, itfaiye ekipleri duyarlı vatandaşlara teşekkür ederek, her zaman Artvin Belediyesi İtfaiye ekiplerinin benzer durumlarda göreve hazır olduklarını belirterek benzer durumlarla karşılaşan vatandaşların da 110 nolu telefonu aramalarını isteyerek olay yerinden ayrıldılar. Gece yarısı gerçekleştirilen bu yavru köpek kurtarma operasyonu mutlu son ile son bulurken, zihinlerde ise yavru köpeğin yarım litre sütü kana kana içmesi ve annesinin yavrusunu kurtarmaya gelenlere çaresizce bakması kaldı.

0 comments