MOTOFEST’15 renkli görüntüler!

Artvin’de ilk kez düzenlenen MOTOFEST’15 şenlikleri 1200 rakımlı doğa güzelliğiyle ünlü, Kafkasör Yaylası’nda yapıldı. Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesinin katkılarıyla, Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde Kafkasör Yaylası girişinde önceden hazırlanan parkurda yapılan MOTOFEST’15 şenliklerini Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası […]

IMG_4322

Artvin’de ilk kez düzenlenen MOTOFEST’15 şenlikleri 1200 rakımlı doğa güzelliğiyle ünlü, Kafkasör Yaylası’nda yapıldı. Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesinin katkılarıyla, Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde Kafkasör Yaylası girişinde önceden hazırlanan parkurda yapılan MOTOFEST’15 şenliklerini Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan ve çok sayıda sporsever izledi.

MOTOFEST’15 şenliklerine biri Bulgaristan olmak üzere İzmir, Uşak, İzmit, Trabzon ve Adapazarı illerden toplam 7 motokroscu katıldı. Motokroscuların bir birinden tehlikeli hareketlere imza atması renkli görüntülere sahne olurken, seyircilerinde büyük beğenisini toplayarak alkış aldı.

Festivalin açılışını sürücülüğünü Trabzonlu sporcu İslam yıldız’ın yaptığı motosiklete binen Vali Cirit yaptı.

Artvin’de Uçuk Kaçık İşler Yapılması Gerekiyor

Gösteriler öncesi bir açılış konuşması yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de Doğa Cenneti Kafkasör’de bu etkinliği düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade ederek “Sayın Asbaşkanımız Ogün Beye, buraya binlerce kilometre uzaktan gelen motosikletin cambazlarına da hoş geldiniz diyoruz” dedi.

Artvin’de uçuk kaçık işler yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Kocatepe Artvin’in ancak böylelikle kendisini Türkiye’ye tanıtabileceğini söyledi. Kocatepe” Artvin halkı bize heyecan verdiği sürece daha çok motofestler, entrular, yarışlar düzenleyeceğiz. Bu tarz etkinlilerimiz için sürekli kullanabileceğimiz yer arayışındayız. Bu etkinlik Artvin’imize çok yakıştı. Bu birincisi oldu. Bu yarışları önümüzde ki senelerde artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu. Başkan Kocatepe kazasız belasız bir gün geçirilmesi temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Bizim Burada Beklentimiz Sporun Her Dalında Artvin’in Güzelliklerini Ortaya Çıkarmak

Artvin Valisi Kemal Cirit’te yaptığı konuşmada Artvin’in bir çok alanda ekstrem sporlara da kapsını açtığını söyledi. Ülkemizin ve Avrupa’nın değişik yerlerinde yapılan MOTOFEST’in Artvin’de ilk kez yapıldığını kaydeden Vali Cirit ” Başarısı tescillenmiş motosikletçi arkadaşlarımız Artvin’e geldi. Bizim burada beklentimiz sporun her dalında Artvin’in güzelliklerini ortaya çıkarmak. Artvin’in bu alanda ülkemizde ve ülkemiz dışında uluslararası alanda tanıtımını gerçekleştirmek. Ben federasyon başkanımızı kutluyorum. Kendisi de bir Artvinli. Artvin’de bu alanda spor yapacak olan arkadaşlarımız içinde öncülük yapmaya hazır. Ben burada ki sporcu Arkadaşlarımıza başarılar dilerken Artvin’in tanımına katkı sundukları için hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi. Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan ise Artvin doğasının spora çok uygun olduğunu söyledi. Baysan hepsi bir birinden üstün farklı yeteneklere sahip aralarında Türkiye Şampiyonu, Süper Motoda Avrupa Şampiyonu sporcunun bulunduğu 7 motorkrosçunun burada gösteri yapacağını ifade ederek “Bu doğada bu festivali düzenleyen Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Artvin Motosiklet kulübüne teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

MOTOFEST’15 Sona Erdi

Artvin’de ilk kez düzenlenen MOTOFEST’15 şenlikleri 1200 rakımlı doğa güzelliğiyle ünlü, Kafkasör Yaylası’nda ki gösterilerle sona erdi. Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesinin katkılarıyla, Artvin Motosiklet Kulübü öncülüğünde Kafkasör Yaylasında yapılan MOTOFEST’15 şenliklerini son gününde de nefes kesti. Biri Bulgaristan’dan olmak üzere İzmir (2), Uşak, İzmit, Trabzon ve Adapazarı illerinden toplam 7 motosikletci birbirinden güzel ve adrenalin yüklü gösterileriyle izleyicilere keyifli anlar yaşattılar. MOTOFEST’15 şenlikleri yapılan gösterilerin ardından şenliklere katılan sporculara verilen plaketlerle son buldu. Artvin Vali Yardımcısı Mutlu Almalı’da Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan’a teşekkür plaketi takdim etti.

‘MOTOFEST’15 Şenliklerinde Sürpriz Misafirler’

MOTOFEST’15 gösterilerinin yapıldığı esnada alana gelen iki gelin ve damat çifti renkli görüntülere sahne oldu. Dünya evine girecek İsmail ve Esra çifti ile Bahar ve Eray çifti parkur içine girerek üzerlerinden motosikletçilerin müthiş atlayışlarıyla poz verip unutulmaz karelere imza attılar. İsmail ve Esra çifti “bu inanılmaz bir şey, çok güzel bir andı. Adrenalin heyecan tutkunu bir çiftiz. Düğün fotoğraflarımızın arasında böyle bir fotoğrafın olmasını istedik.” diye konuştular.

IMG_4336 IMG_4335 IMG_4323 IMG_4322 IMG_4319 IMG_4308 IMG_4307 IMG_4293 IMG_4280 IMG_4276 IMG_4261 IMG_4235 IMG_4227 IMG_4219 IMG_4212 IMG_4202 IMG_4197 IMG_4187 IMG_4176 IMG_4173 IMG_4169 IMG_4165 IMG_4164 IMG_4163 IMG_4161 IMG_4159 IMG_4151 IMG_4149 IMG_4147 IMG_4135

0 comments