Nükleer’de atmaca uçar mi?

Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri Sinop’ta idiler. “Atmacalar peşinizde kaçamazsınız, Nükleer santral kuramazsınız” sloganı ile eyleme katılan  ADOKOP üyeleri.” Bizim çevre anlayışımızın temeli canlı yaşamının sağlıklı ve paylaşımcı olması üzerinedir. Nasıl Arhavi bizimse, Rize’de Sinop’ta, Mersin’de bizimdir. Bizler dünya insanıyız. ADOKOP’u  bundan böyle dünyanın herhangi bir yerinde çevre mücadelesinde görmeniz sürpriz olmayacaktır.” dediler. Sinop’ta yapılması planlanan […]

1 (3)

Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri Sinop’ta idiler. “Atmacalar peşinizde kaçamazsınız, Nükleer santral kuramazsınız” sloganı ile eyleme katılan  ADOKOP üyeleri.” Bizim çevre anlayışımızın temeli canlı yaşamının sağlıklı ve paylaşımcı olması üzerinedir. Nasıl Arhavi bizimse, Rize’de Sinop’ta, Mersin’de bizimdir. Bizler dünya insanıyız. ADOKOP’u  bundan böyle dünyanın herhangi bir yerinde çevre mücadelesinde görmeniz sürpriz olmayacaktır.” dediler. Sinop’ta yapılması planlanan nükleer santral için İstanbul, Ankara ve çevre illerden gelen çok sayıda kişide Sinop Uğur Mumcu Meydanı’nda toplandı.

Yoğun güvenlik önlemi alınan eyleme katılanlar ilk olarak eski otogar mevkisinde toplanarak Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü. Çevre illerden gelen Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatları, STK temsilcileri, dernekler ve vatandaşların katıldığı eylem, Uğur Mumcu Meydanı’nda son buldu.

1 (2) 1 (1)

0 comments