Ölüm yolunda yine kaza 1 yaralı!

Artvin Merkez’de Gökorman mevkiinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Özel bir kuruluşa ait servis minibüsünün çarptığı kadın hastaneye kaldırılırken, ölüm yolunda meydana gelen onca kazaya rağmen halen önlem alınmaması ise düşündürüyor. Artvin Merkez Gökorman Mevkiinde ölüm yolu olarak bilinen Miralay Şükrübey Caddesi’nde yine bir kaza daha yaşandı. Evsen Yapı Kooperatif binalarının bulunduğu alanda bugüne […]

kazagökorman (5)

Artvin Merkez’de Gökorman mevkiinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Özel bir kuruluşa ait servis minibüsünün çarptığı kadın hastaneye kaldırılırken, ölüm yolunda meydana gelen onca kazaya rağmen halen önlem alınmaması ise düşündürüyor.

Artvin Merkez Gökorman Mevkiinde ölüm yolu olarak bilinen Miralay Şükrübey Caddesi’nde yine bir kaza daha yaşandı. Evsen Yapı Kooperatif binalarının bulunduğu alanda bugüne kadar yaşanan onlarca kazaya rağmen yaşanan kazalar ders olmadı. Yaşanan onca kazaya karşın bir türlü önlem alınmayan yolda bir kazada daha yaşandı. 2 Nisan 2015 Perşembe günü 16.00 civarlarında Gökorman Mevkiindeki BİM Alışveriş Merkezi’nin önünde meydana gelen kazada karşıdan karşıya geçmekte olan yayaya Özel bir kuruluşa ait servis minibüsü çarptı. Artvin Merkez’den Çayağzı Mahallesi yönünde gitmekte olan Özel bir kuruluşa ait servis minibüsü karşıdan karşıya geçmekte olan yayaya çarptı. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda süratlide olan minibüs, alışveriş merkezinden çıkıp karşıya geçmeye çalışan kadına çarptı. Kazada kadın yaralanırken, olay yerine gelen 112 Acil Servis tarafından talihsiz kadına müdahale yapıldı. Hastaneye kaldırılan kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirlenirken, bu kazada faciaya dönüşmemiş oldu.

Önlem almak için daha kaç kaza daha gerek

Şehirleşme ve plansız yapılaşma nedeniyle Artvin’de Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı devlet karayollarının bir bölümü şehir içlerinde kaldı. Şehir içlerinde kalan karayollarına belediyeler müdahale edemez olunca da yollara konulamayan hız kesiciler kazalara neden oluyor. Hız kesicilerin bulunmadığı yollarda hızlı giden araçların sebep olduğu kazaların da ardı arkası kesilmiyor. Artvin Merkez Gökorman Mevkiinde meydana gelen kazalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Gün geçmiyor ki bu mevkii de yeni bir kaza yaşanmasın. Yine bir kaza ve yine bir yaralı var iken, bu son kazada yine ders olmadı. Geçmişte onlarca kez haber yapılmış olmasına karşın bu bölgede hızlı seyreden araçlar kazalara sebep olmayı sürdürüyorlar. Her gün yüzlerce insanın yaya olarak yürüdüğü, ilk ve orta dereceli okulların öğrencilerinde yoğun olarak kullandığı bu güzergahta trafiğin hızlı seyretmesi de kazalara davetiye çıkarıyor. Bunca nedene rağmen bu güzergahta araçların hızlı seyretmesine engel olacak tedbirler bir türlü alınmıyor. Bölge esnafının seslerini duyurmak için onlarca kez yaptırdığı habere rağmen trafiğin yavaş seyretmesi için tedbir alınmazken, tedbir alınması için daha kaç kazanın daha yaşanması gerektiği sorusu bölge esnafı ve vatandaşlar tarafından soruluyor.

Şimdi vatandaş ve bölge esnafı yetkilileri bir kez daha göreve davet ederken, Artvin Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün devreye girerek Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu bölgede trafiğin yavaş seyretmesi için önlem almasını sağlatmalarını talep ediliyor. Yaşanan kazalar, yaralanan insanlar, ölen vatandaşlar derken, basına yansıyan olumsuzlukların ne kadar daha devam edeceği ise merak konusu.

FullSizeRender[1] FullSizeRender[2] FullSizeRender[3] FullSizeRender[4] kazagökorman (1) kazagökorman (2) kazagökorman (3) FullSizeRender kazagökorman (4) kazagökorman (5)

0 comments