Şavşat’ta şiddetli yağmur!

Şavşat’ta Yağan Şiddetli Yağışlar Hayatı Felç Etti Aniden Bastıran Sağanak Yağışlar İlçe Merkezinde ve Köylerde Hayatı Olumsuz Etkiledi Şavşat’ta yağan şiddetli yağmur hayatı felç etti. Aralıksız yaklaşık her gün yağan yağmur ilçe merkezinde Armutlu Mahallesi’nin yolunun kapanmasına neden olurken, Söğütlü Mahallesi’nde de ulaşımı zaman zaman engelledi. Belediye görevlileri Armutlu Mahallesi’nde sel nedeniyle ulaşıma kapanan yolun açılması için […]

IMG_5005

Şavşat’ta Yağan Şiddetli Yağışlar Hayatı Felç Etti Aniden Bastıran Sağanak Yağışlar İlçe Merkezinde ve Köylerde Hayatı Olumsuz Etkiledi Şavşat’ta yağan şiddetli yağmur hayatı felç etti. Aralıksız yaklaşık her gün yağan yağmur ilçe merkezinde Armutlu Mahallesi’nin yolunun kapanmasına neden olurken, Söğütlü Mahallesi’nde de ulaşımı zaman zaman engelledi. Belediye görevlileri Armutlu Mahallesi’nde sel nedeniyle ulaşıma kapanan yolun açılması için çalışmalarını sürdürürken, Söğütlü Mahallesi’nde oluşan sel tahribatları da giderildi. Aşırı yağmur nedeniyle araçlar güçlükle ilerlerken, herhangi bir yaralı ya da can kaybının olmadığı öğrenildi.

Özellikle yüksek kesimlerden sürüklenerek ilçe merkezine kadar ulaşan çamur, kum ve kaya parçaları ilçe merkezine kadar inerken, belediye ekipleri kapanan yolları açmaya çalışıyorlar.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Açıklama Yaptı

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yağmurun yoğunlaşması üzerine işçileri göreve çağırarak yoğun bir çalışma başlatırken, sıkıntı olan yerlerde çalışmaları bizzat kendisi sevk ve idare etti. Bayram günü olmasına rağmen bütün ekiplerin görevleri başında olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Aşırı yağmurlu havalarda ilçemizin konumu gereği bu gibi sıkıntılar yaşanmaktadır. İki defa Afet İşlerine müracaat ettim. Bayram günü olmasına rağmen şu an bütün ekiplerimiz ve iş makinelerimiz iş başında. Ben de çalışmaları yerinde takip ediyorum. Halkımızın sıkıntılarını çok kısa sürede çözerek bayramı rahat geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

Öte yandan, ilçede aşırı yağmur nedeniyle zaman zaman elektrik kesintileri yaşandığı, AKSA Elektrik Dağıtım A.Ş. ekiplerini kesintileri gidermek için yoğun mesai harcadığı belirtildi.

Diğer yandan Şavşat’a bağlı Çamlıca Köyü anayolu, Hanlı Köyü bağlantı yolu ve mahalle yolları, Çayağzı ve Kirazlı Köyü grup yolları, Maden Köyü Gamaşet Mahallesi anayolu yolu, Tepeköy Köyü Şavul Mahallesi yolu, Akdamla Köyü anayolu, Arpalı Köyü grup yollarında yağan şiddetli yağışlar nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanırken, İlçe Özel İdaresinin aralıksız çalışmaları ile kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açıldığı; ayrıca Kaleboynu Mevkiinden Elmalı Köyüne giden köprünün de ulaşıma kapatıldığı ve bazı köylerde ise yağan yağışlar nedeniyle tarım arazilerinin kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Açıklama Yaptı

İlçemiz Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı kapanan köy yollarında incelemelerde bulunarak; “ilçemizde yaşanan sel felaketleri sonrası kapanan köy yolları ilçe özel idaresi personelimizin bayram tatili yapmadan yoğun çalışmaları ile kısa zamanda açılarak halkımızın ulaşımı tekrar sağlanmıştır. Aşırı yağışlar nedeniyle zarar gören köy yollarımızın yapımını ise en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

IMG_1872 IMG_1873 IMG_1875 IMG_1879 IMG_1881 IMG_1882 IMG_1883 IMG_1885 IMG_1886 IMG_1888 IMG_1890 IMG_1891 IMG_1892 IMG_5001 IMG_5003 IMG_5004 IMG_5005 IMG_5008 IMG_5009 IMG_5017 IMG_5019 IMG_5023 IMG_5028 IMG_5032 IMG_5036 IMG_5038 IMG_5043 IMG_5046 IMG_5052 IMG_5054 IMG_5055 IMG_5056 IMG_5059

0 comments