Şehit annesi oğlunun elbiselerini istedi!

Yüksekova’da hain bir saldırı sonucu oğlu şehit olan anne Gülsen Köse’den göz yaşartan açıklama… Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ve yönetim Kurulu Üyeleri 25 Ekim 2014 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde cadde ortasında uğradıkları hain saldırı sonucu şehit düşen üç askerimizden biri olan Ramazan Köse’nin ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.Artvin’in Borçka İlçesinde yaşayan Köse ailesinin evinde […]

şehit 3

Yüksekova’da hain bir saldırı sonucu oğlu şehit olan anne Gülsen Köse’den göz yaşartan açıklama… Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ve yönetim Kurulu Üyeleri 25 Ekim 2014 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde cadde ortasında uğradıkları hain saldırı sonucu şehit düşen üç askerimizden biri olan Ramazan Köse’nin ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.Artvin’in Borçka İlçesinde yaşayan Köse ailesinin evinde gerçekleşen taziye ziyareti oldukça duygusal anlara sahne oldu.

ŞEHİTLERİMİZ BİZİM KUTSAL EMANETİMİZDİR

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, şehit ailesinin evinde yaptığı konuşmada, “Dernek olarak Trabzon’dan baş sağlığı dileği için geldik. Bu topraklar için canlarını seve -seve veren şehitlerimizin yakınları bizim için kutsal bir emanettir. Her zaman şehit ailelerinin yanında, onlarla birlikteyiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş Ramazan Köse kardeşimizle birlikte tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Böyle günlerde şehit aileleri ile bir arada olmaktan, sizlerle oturup sohbet etmekten, dertlerinizi dinlemekten son derece gururluyuz” dedi.

OĞLUM ŞEHİT OLDUĞUNDA ÜZERİNDE EŞORTMAN VARDI

Şehit annesi Gülsen Köse,ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bir Ramazan’ım şehit edildi ama arkada binlerce Ramazan var onlarda askere gidecek. Çocuklarımıza kurşun atanlara Rabbim fırsat vermesin. Unutmasınlar ki, kalleşçe kurşun atanların kapsını bir gün acı haber çalacaktır.Benim yavrum, eşortmanlı olarak,hiçbir savunması olmadığı anda kalleşçe arkadan vuruldu.Bu kalleşlikler Türk halkı olarak aslında bizi daha çok birbirimize kenetliyor.Ben yandım başka anneler yanmasın.Yeter artık bu acılar son bulsun gencecik evlatlarımızı toprağa vermeyelim”

ŞEHİT ANNESİ OĞLUNUN ELBİSELERİNİ İSTEDİ.!

Şehit annesi Gülsen Köse,tek isteği oğlunun askeri ve sivil elbiselerine kavuşmak istediği olduğunu belirterek yetkililerden yardım istedi.Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Artvin Valisi Kemal Cirit’i ziyaret kapmasında şehit ailesinin isteğini dile getirdi.Vali Cirit eşyaların en kısa zamanda Köse ailesine teslim edileceğini şehit haklarından yararlanılması için de şehidin 2 kardeşini işe yerleştirilmesi için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Ziya AKYILDIZ-BORÇKA

şehit 2 şehit 1

0 comments