TEOG tercihleri 15 Temmuz’da başlıyor!

 TEOG tercihleri 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar alınacak. Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Resmi İnternet sitesinden yayınlanan duyuruda tercih süresinde Artvin Merkez ve İlçelerinde kurulan 14 TEOG Danışma Merkezinde öğrencilere danışmalık hizmeti verileceği duyuruldu. TEOG Danışmanlık hizmeti Artvin Merkez ilçede Gazi Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Artvin İmam Hatip Ortaokulu verecek. Yusufeli İlçesinde […]

indir (1)

 TEOG tercihleri 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar alınacak. Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Resmi İnternet sitesinden yayınlanan duyuruda tercih süresinde Artvin Merkez ve İlçelerinde kurulan 14 TEOG Danışma Merkezinde öğrencilere danışmalık hizmeti verileceği duyuruldu. TEOG Danışmanlık hizmeti Artvin Merkez ilçede Gazi Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Artvin İmam Hatip Ortaokulu verecek.

Yusufeli İlçesinde Halitpaşa Orta okulu ile Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Okulunda, Şavşat’ta Atatürk Ortaokulu, Ardanuç’ta Cumhuriyet Orta Okulu, Murgul’da Murgul Ortaokulu, Borçka’da Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Atatürk Ortaokulu, Hopa’da Karadeniz Ortaokulu ile Kemalpaşa Ortaokulu, Arhavi’de de Atatürk Ortaokulu ile Hacılar Ortaokulunda kurulan danışmanlık merkezleri öğrencilere hizmet verecek.

Eğitimlerine devam edecekleri liselerin seçimini yapacak öğrenciler TEOG tercihleri ne zaman başlayacak merak ediyor. TEOG tercihleri ne zaman olacak sorusu hakkında cevap Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verildi. 8. sınıfı tamamlayan öğrenciler için yerleştirme esas puanları (YEP) açıklandı. Bu puanları inceleyen öğrenciler ve veliler şimdi büyük bir heyecanla TEOG tercihleri konusunda gelişmeleri bekliyor. 2016 TEOG tercihleri ne zaman olacak? İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler

TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) gerçekleştirilen yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar alınacak. Öğrenciler tercih işlemlerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden yapabilecek.Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu – Ek 1” doldurulup veli tarafından imzalanacak ve herhangi bir ortaokul müdürlüğüne teslim edilecektir. Okul müdürlüğü tercih işlemlerini bu forma bağlı kalarak veli adına yapacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir.

 YEP açıklandı! Taban Puanlar Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, merakla beklenen Yerleştirme Esas Puanlarını (YEP) resmi internet sitesinden öğrencilere açıkladı. Henüz tercih dönemlerinin başlamasına zaman varken öğrenciler bu puanları ve kontenjanları inceleyebilecekler ve tercih süresinde bu esasları göz önünde bulundurarak kararlarını verecekler. Böylece tercih hatası yapma durumu en aza indirilmeye çalışılacak. MEB tarafından TEOG sonuçlarının ve YEP’in açıklanmasının ardından öğrenciler e-Okul’den yararlanarak bu verileri görebiliyorlar. Konu hakkında aklına sorular takılanlar ise rehberlik komisyonlarına giderek buralardan konu hakkında bilgi alabilecekler.

Lise Taban Puanları Meb Tarafından Paylaşıldı

Lise taban puanlarının nasıl şekilleneceği öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, yerleştirme esas puanlarını http://teog2016.meb.gov.tr/ adresinden öğrencilerin erişimine açtı. Bu nedenle puanlar bu adresten öğrenilebilecek. Adaylar bu adrese geldiklerinde T.C. Kimlik Numaralarını ve doğum tarihlerini yazarak giriş yapabilecekler.

TEOG Nakil İşlemleri

TEOG tercihlerinin tamamlanmasının ardından bu kez nakil dönemi başlayacak. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından farklı bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrenciler, üç dönem içerisinde nakil başvurusunda bulunabilecekler. 1. dönem nakil işlemleri 9-15 Ağustos 2016 tarihleri arasında, 2. dönem nakil işlemleri 19-23 Ağustos 2016 tarihleri arasında, 3. dönem nakil işlemleri ise 26-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

images indir (1) indir (2) indir

0 comments