Türkiye birincisi Artvin’den!

Kültür Köprüsü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan 13-18 yaş grubundaki çocuklar arasında kardeşliği sağlamak, kaynaşmayı tesis etmek, zengin bir kültüre sahip olan ülkemizin kültürünü, değerleri çocuklara aktarmak, yöresel kültür özelliklerinin ve kültür çeşitliliğinin çocuklar arasında karşılıklı paylaşımında bulunmak amacıyla şiir ve şarkı okuma […]

1 (1)

Kültür Köprüsü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan 13-18 yaş grubundaki çocuklar arasında kardeşliği sağlamak, kaynaşmayı tesis etmek, zengin bir kültüre sahip olan ülkemizin kültürünü, değerleri çocuklara aktarmak, yöresel kültür özelliklerinin ve kültür çeşitliliğinin çocuklar arasında karşılıklı paylaşımında bulunmak amacıyla şiir ve şarkı okuma yarışması düzenlendi.

7 bölgede 43 ilin katıldığı Kültür Köprüsü Projesinin bölge elemeleri 26-27 Nisan 2014 tarihinde bölgelerden seçilen tarihi ve kültürel zenginliği olan Gaziantep, Erzurum, Konya, Samsun, Edirne, Denizli ve Antalya illerinde gerçekleştirilmişti.

26-27 Nisan 2014‘te Samsun İl’inde yapılan Karadeniz Bölge yarışmasına şiir dalında katılan Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde kalan Tuğçe Uçar ise bölge birincisi olmuştu.

Türkiye Finaline, bölge elemelerinde türkü ve şiir dallarında birinci olan Antalya, Artvin, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat illeri katıldı. Finale katılan iller kendi kültürel özelliklerini tanıtmak amacıyla Tokat Valiliği önünde stant açtı. Tokat İl’inde yapılan Türkiye Finaline şiir dalında katılan Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde kalan Tuğçe Uçar ise Türkiye Birincisi oldu.  

1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7)

0 comments