Vali Cirit, gazetecilerle iftarda!

Artvin Valisi Kemal Cirit, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı münasebetiyle düzenlenen iftar programında, Artvin’de faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Artvin Havuz Cafe’de düzenlenen iftar programına, Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt ve Hasan Ongu,, Artvin İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, […]

1 (20)

Artvin Valisi Kemal Cirit, Türk Basınında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı münasebetiyle düzenlenen iftar programında, Artvin’de faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Artvin Havuz Cafe’de düzenlenen iftar programına, Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt ve Hasan Ongu,, Artvin İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşen Çınar, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Valilik Müdürleri, Artvin ve İlçelerinde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın mensuplarının temsilcileri ile basın çalışanları katıldı.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, Ramazan Ayının güzel bir akşamında bu iftar programıyla basın mensupları ve mesai arkadaşlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Basının demokrasilerin olmazsa olmazı, bireysel hak ve özgürlüklerin teminatı olduğunu belirten Vali Cirit, şunları söyledi: ”Medya, her türlü organizasyonun ve faaliyetin itici gücüdür. Doğru bilgi paylaşımının ve özellikle kamu hizmetinin vatandaşlarımıza doğru bir şekilde ulaştırılmasında basının büyük görevleri vardır. Yapmış olduğumuz kamu hizmetinin doğru ve zamanında vatandaşa ulaşmaması noktasında da sizlerin sayfalarına bakarak bazı değerlendirmeler yapıyoruz. Bazı kamu kurumlarımızın faaliyetleriyle ilgili sizin getirmiş olduğunuz eleştirileri dikkate alıyoruz. Ve sizlerde dolayısı ile kamu hizmeti görüyorsunuz.”

İftar yemeğine ilde faaliyet gösteren iki basın derneği üyelerinin de katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, “Hemen hemen tüm ilçelerimiz dahil bir çok kesimden, basın alanında ki iki ayrı cemiyetten arkadaşlarımızı da görüyor olmaktan memnunum.

Kiminiz günlük, kiminiz haftalık, kiminizde aylık olarak faaliyet gösteriyor. Yazılı basının dışında birde sosyal medya dediğimiz bir alan var. Artık sosyal medyayı aktif kullanıyorsanız sizlerde bir basın mensubu oluyorsunuz. Twitter’da paylaşımlarınız oluyor. Facebook üzerinden paylaşımlarınız oluyor ve kendi takipçilerinizle bir nevi basın pozisyonuna girerek bazı durumları paylaşıyorsunuz. Biz basının her zaman önemli olduğunu değişik ortamlarda dile getiriyoruz ama sizin ne kadar etkin ve önemli bir görev yapmış olduğunuzu bu vesile ile sizlerle paylaşma gereği hissettim.

Özellikle ilçelerden gelen basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere Artvin merkezden bu iftar programımıza katılan arkadaşlarımıza eşleriyle birlikte teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Şimdiden yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum.” diye konuştu.

Yemeğin sonunda Vali Cirit bir süre basın mensuplarıyla sohbet ederek, sektörde karşılaştıkları sorunları ve taleplerini dinledi.

 

0 comments