Vali Kemal Cirit’ten kutlama

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş günü nedeniyle mesajlar yayınlanmaya devam ediyor. Artvin Valisi Kemal Cirit’te yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 93 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün […]

artvin valisi kemal cirit

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş günü nedeniyle mesajlar yayınlanmaya devam ediyor. Artvin Valisi Kemal Cirit’te yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 93 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yâd ederken, Artvinli hemşerilerimin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 93 yıl önce 7 Mart 1921’de güzel ilimiz Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya kanıtlanarak, Artvin’imiz işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

En değerli hazinemiz olan ve kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde; şehitlerimizin asil kanlarıyla, yavrusunu vatana kurban eden analarımızın gözyaşlarıyla buluşmamış bir toprak parçası neredeyse yok gibidir. Gövdesini düşmana siper edip, bu cennet vatanı bizlere hediye eden kahraman şehitlerimizin, gazilerimizin, bağrına taş basmış gözü yaşlı analarımızın torunları olan bizlerin, kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlanması, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmesi şarttır.

Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Kurtuluş Savaşı yılları, bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız, ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz ve geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine inşa etmek üzere dersler çıkardığımız yıllardır. Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, kalkınmış bir Türkiye ve gelişmiş bir Artvin için mücadelemizi verirken; geçmişimizi asla unutmamalı ve Milletimiz, Memleketimiz için büyük kahramanlıklar sergileyen aziz şehitlerimizi her zaman minnetle yâd etmeliyiz.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve İl dışında bulunan tüm Artvinli hemşerilerimin kurtuluş gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

 

0 comments