Yangında yalnız yaşayan sağır, dilsiz ve felçli kişi yanarak öldü

Artvin’in Varlık köyünde meydana gelen yangın ölümle sonuçlandı. Yangında kısmı felçli, sağır ve dilsiz olan Hüseyin Şener adlı vatandaş yanarak hayatını kaybetti. Varlık köyünde yalnız yaşayan Hüseyin Şener’e (80) ait tek katlı evde, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede sardığı evde mahsur kalan sağır, dilsiz ve felçli Hüseyin Şener, yangına uykuda […]

1 (2)

Artvin’in Varlık köyünde meydana gelen yangın ölümle sonuçlandı. Yangında kısmı felçli, sağır ve dilsiz olan Hüseyin Şener adlı vatandaş yanarak hayatını kaybetti. Varlık köyünde yalnız yaşayan Hüseyin Şener’e (80) ait tek katlı evde, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede sardığı evde mahsur kalan sağır, dilsiz ve felçli Hüseyin Şener, yangına uykuda yakalanmıştı. Şehir Merkez’inden 30 kilometre uzaklıktaki Varlık Köyü’nde çıkan yangın köylüler tarafından fark edildi ve yangına köylüler müdahale etmeye çalıştılar. İtfaiye ekipleri kısa sürede yangın yerine ulaşsalar da Hüseyin Şener için yapılacak bir şey kalmamıştı. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmalarında Şener’in yanmış cesedine ulaşıldı. Talihsiz adamın cesedi incelemelerinin ardından otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Köy Muhtarı Bilgi verdi
Varlık Köyü Muhtarı Fatih Gültekin, yangın ile ilgili bilgi verirken yangını köyün imamının kendisine haber verdiğini belirterek, “Sabahın erken saatleriydi. Caminin imamı bana yangını haber verdi. Koşarak eve gittim ama alevler her tarafı sarmıştı. İtfaiyenin çalışmasıyla yangın söndürüldü ancak maalesef Hüseyin amcamız yanarak yaşamını yitirmişti. Evde yalnız yaşıyordu ve kısmı felçliydi. Sağır ve dilsiz idi. Toplumla barışık ve tüm köy halkı tarafından sevilen bir kişiydi. Ölümü hepimizi derinden üzmüştür. Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi. Tek başına yaşayan Hüseyin Şener’e köylülerin baktığını ifade eden Gültekin, “Engelliydi. Evinden başka bir yere de gitmezdi. Yakınları İstanbul ve Bursa’da yaşardı ancak onların yanına gitse bile kalmak istemez köyüne geriye gelirdi. Akrabaları birkaç kez götürmeyi denedilerse de başaramadılar. Köy yaşantısını çok sevdiği için de köyde yaşamak onun en büyük tutkusu idi. Sonunun bu şekilde olması bizi üzdü” diye konuştu. Yangının çıkış sebebinin anlaşılabilmesi için soruşturma başlatıldı.

 

0 comments