“Yiğidi öldür ama hakkın ver”

Mehmet Kocatepe ile birlikte başlayan Artvin’deki gelişim ve değişim rüzgarlarının siyasi hazımsızlık yaşayan kesimlerde nasıl bir kasırgaya sebep olduğunu gözler önüne seriyor. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yapmış olduğu hizmetlerin bazı medya organları tarafından sürekli çarpıtılması tepki toplarken, yapılan hizmetlerin değerinin düşürülmesi için gerçeği yansıtmayan bilgilerle değerinin düşürülmeye çalışılması çabaları da vatandaşların dikkatlerinden kaçmıyor. Mehmet Kocatepe […]

IMG_0705

Mehmet Kocatepe ile birlikte başlayan Artvin’deki gelişim ve değişim rüzgarlarının siyasi hazımsızlık yaşayan kesimlerde nasıl bir kasırgaya sebep olduğunu gözler önüne seriyor. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yapmış olduğu hizmetlerin bazı medya organları tarafından sürekli çarpıtılması tepki toplarken, yapılan hizmetlerin değerinin düşürülmesi için gerçeği yansıtmayan bilgilerle değerinin düşürülmeye çalışılması çabaları da vatandaşların dikkatlerinden kaçmıyor.

Mehmet Kocatepe Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli, Türkiye ‘nin en yüksek Cam seyir terasının ardından şimdide Türkiye de bir ilke daha imza atılarak Halk Oyunları heykeliyle Artvin Türkiye’de En’lerle anılmaya devam ediyor.

Artvin Halk Oyunları ile birçok dalda onlarca kez ödül almış olan bir il. Her ilin kendine özgün bir yapısı ve kültürü bulunmakta. Artvin’in tanıtımına büyük katkı sunan doğal güzellikleri, barajları, festivalleri, Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük Atatürk heykelinin ardından şimdi de ülkemizin dönen platform üzerinde yapılmış 3 metre çapındaki ilk Halk Oyunları heykeline sahip olduk. Ancak bu başarı bile siyasi hazımsızlığa kurban edilerek heykelin açılışı esnasında ki coşku ve sevinç görmezlikten gelinerek bir takım spekülatif ve gerçekten uzak bilgilerle yapılan haberlere konu edildi.

Başkan Kocatepe’nin Değişim Rüzgarı Rahatsız Ediyor

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe göreve geldiğin de değerlere SÖZDE değil ÖZDE sahip çıkacağını her defasında vurgulayarak; Atatepe ve Kafkasör yolunda yapmış olduğu iyileştirme çalışmalarıyla (genişleme, asfaltlama ve bariyer) bu değerlere sahip çıktığını göstermişti.

Artvin ilklerin şehri olmaya devam ediyor.

Başkan Kocatepe, Artvin’in kültürel tanıtımında büyük katkı sağlayan Halk Oyunlarımızın başarısını göz önüne alarak bu kültüre sahip çıkmış, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Halk Oyunları heykeli unvanını kazandırmıştı.

Siyasi Hazımsızlık Medyada

Artvin şehir merkezine konulan heykelin bulunduğu alana yıllar sonra ilk defa Belediye Meclisi onayıyla resmi olarak Halitpaşa Meydanı ismi de verildi. Heykelin açılış töreni renkli görüntülere sahne olurken bazı medya organları bu haberi kamuoyuna farklı yansıtmaya çalışmışlardı.

Artvin Belediyesi tarafından projelendirilen Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan 85 bin TL değerinde ki Halk Oyunları heykelinin maliyeti Artvinli iş adamı Aslan Özer tarafından karşılanarak bizzat iş adamı Aslan Özer’in katılımıyla açılışı yapılmıştı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ilimize kazandırılan değerin sponsorluğunu üstlenen İş adamı Aslan Özer’e teşekkür ederek Heykelin Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. İlimize bir ilki daha kazandıran heykelin açılışındaki ilgi ve coşku siyasi hazımsızları rahatsız etmeye yetti.

Siyasi Hazımsızlığın Böylesi

Artvin Belediyesi tarafından ilimizde yaşanan değişim ve gelişim mücadelesi her geçen gün yapılan yenilikler ve açılışlarla halkın beğenisini kazanırken, bu başarılar siyasi hazımsızlık yaşayan bir takım kesimler tarafından başarı gölgeleme mücadelesine başlandı. Türkiye’nin ilk Halkoyunları Heykeli açılış törenine gölge düşürmeye gayret gösteren siyasi hazımsızlar, medya yoluyla yapılan haberlerle başarının değeri düşürülmeye çalışıldı. Siyasi hazımsızlar yaptıkları haberde başarıyı ve halkın ilgisini anlatmak yerine heykelin maliyetini manşete çekerek maliyetin sanki belediye bütçesi ile karşılandığı imajı oluşturulmaya çalışılırken, bununla da yetinmeyen kesimler, heykelin sponsorluğunu yapan Artvinli işadamı Aslan Özer’in törene katılmadığı ve katılmamasının altında da bir takım sebepler olduğunu vurguladılar. Oysa ki heykelin maliyeti işadamı Aslan Özer tarafından karşılandığı açılışta birkaç kez vurgulanırken, törenin başlangıcına birkaç dakika geç kalmasına rağmen törenin başından sonuna kadar açılışta yer alan, aynı zamanda açılış kurdelesinin kesiminde de hazır bulunan sponsor Aslan Özer görmezlikten gelinmiş ve haberlerde katılmadığı şeklinde haberler yapılmıştı. Bütün bunlarda Mehmet Kocatepe ile birlikte başlayan Artvin’deki gelişim ve değişim rüzgarlarının siyasi hazımsızlık yaşayan kesimlerde nasıl bir kasırgaya sebep olduğunu gözler önüne serdi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

IMG_0705 IMG_0676 IMG_0621

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

IMG_0676

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

IMG_0705

0 comments