ZAFER MURGUL HALKININ OLDU

Murgul ve Damar halkı ilçede kurulması düşünülen siyanüre karşı sürdürdüğü mücadeleyi kazandı. Eti Bakır A.Ş yetkilileri dün işçilerle bir araya gelerek ilçede siyanürlü herhangi bir çalışma yapılmayacağına dair noter tasdikli bir protokol imzaladı. İşçiler perşembe gününden itibaren sürdürdükleri grevi Perşembe günü sonlandı. Murgullular haberi ilçe merkezinde horan teperek kutladı. Horana Ak Partili Belediye başkanı Hasan […]

1 (5)

Murgul ve Damar halkı ilçede kurulması düşünülen siyanüre karşı sürdürdüğü mücadeleyi kazandı. Eti Bakır A.Ş yetkilileri dün işçilerle bir araya gelerek ilçede siyanürlü herhangi bir çalışma yapılmayacağına dair noter tasdikli bir protokol imzaladı. İşçiler perşembe gününden itibaren sürdürdükleri grevi Perşembe günü sonlandı. Murgullular haberi ilçe merkezinde horan teperek kutladı. Horana Ak Partili Belediye başkanı Hasan Çavuş’da katıldı.

Haberi Murgullulara işçi temsilcisi İlyas Orhan ve Murgul Siyanüre Hayır Platformu üyesi Görkem Durmuş verdi.

Öte yandan Murgul’da Siyanüre Hayır Platformu sözcüleri yaptıkları açıklamada, platformun varlığının süreceğini yanlış bir hareketlerinde yeniden karşılarında olacaklarını belirttiler. Platformun aynı zamanda ilçede yapılması düşünülen HES’lere ve diğer doğal tahribatlara da sessiz kalmayıp mücadele edecekleri vurgulandı. Murgul halkı 6 Ekim’de Bayar Şahin ve Moğollarında katılacağı bir şölenle zaferi duyuracak Murgul’da Siyanüre Hayır Platformu yapılacak bu etkinliğe bütün duyarlı dostlarını davet etti.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5)

0 comments